Juniori Mladosti uvjerljivi protiv Širokog Brijega

U susretu šestog kola Premijer Lige BIH juniori Mladosti Doboja kod Kaknja savladali su na svom terenu prilično uvjerljivim rezultatom 6:2, ekipu Širokog Brijega.

Naime, izabranici mladog stručnjaka trenera Eldina Čengića otvorili su utakmicu furiozno, pa je rezultat već u 34. minuti glasio 3:0 za domače.

U drugom poluvremenu Mladost nastavlja sa dobrom igrom i stiže do četvrtog pogotka, gosti su se nakon dosuđenog penala pokušali vratiti u susret i uspjeli smanjiti sa dva gola zaostatka, međutim razigrani napadači Mladosti na svoj konto do kraja susreta dodali još dva pogotka, pa je u konačnici utakmica završena visokom pobjedom Mladosti 6:2.

Treba dodati da su svih šest golova za domače postigli različiti igrati, što dovoljno govori o širini rostera.

Mladost je naokon šestog kola 4. na tabeli sa 10 bodova, dok je Široki Brijeg na 8. poziciji sa 7.

Mladost DK - Široki Brijeg 6:2 (3:0)

Stadion: MGM Farm Arena Doboj Kakanj. Gledalaca: 100. Sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo). strijelci: Đorda u 18., a.g. Zuljević u 32., Smolo u 34., Ćutahija u 49., Goga u 78., i Berbić u 81. minutu za Mladost, a Planinić (iz penala) u 69. i Sesar u 72. minutu za Široki Brijeg.

Mladost: Salihović; Hrustanović, Omerbegović, Hadžić, Skeledžija; Helja, Smolo, Đorda; Huskić, Ćutahija, Berbić; Trener: Eldin Ćengić

Široki Brijeg: Ladan; Zubac, Karačić, Zuljević, Musa; Prusina, Juričić, Kolenda; Planinić, Krstanović, Baškarad; Trener : Vagner Lago

Rudar Prijedor 0 : 1 Sarajevo
Mladost 6 : 2 Široki Brijeg
Tuzla City 1 : 3 Zrinjski
Radnik (H) 7 : 1 Radnik (B)
Željezničar Sport Team 4 : 1 Željezničar
Zvijezda 09 5 : 1 Krupa