Velež odnio bod

Čapljina - Velež / Foto: Saša Duranspahić

Rukometaši Veleža neporaženi su  napustili Čapljinu. To je bila utakmica koja po nekom novinarskom klišeu zaslužuje naziv „tvrde i prave prvenstvene utakmice“.

U prvom poluvremenu rezultatski egal je bio u prvih 15-tak minuta. Nakon toga Mostarci prave prednost od tri gola. Međutim, ponajviše svojim greškama gube tu stečenu prednost, a domaća ekipa zasluženo sustiže zaostatak od tri gola.

Na odmor se otišlo potpunim egalom. U prvom poluvremenu na golu Veleža briljirao je Zuhrić.

U nastavku, tačnije od 36-37 minute utakmice, Čapljinci prave prednost. U 52. minuti na semaforu je bilo 28:24 za domaću ekipu i činilo se da je pobjednik odlučen.

Međutim, posljednjih 8 minuta rukometaši u crvenim dresovima pokazuju pravi timski duh i karakter i vraćaju se potpuno u igru. Potpuno anuliraju prednost Čapljine i čak imaju posljednji napad, koji bi im mogao donijeti pobjedu. Međutim odbrana Čapljinaca, u posljednjim sekundama meča, zaustavila je šut Ćosića. Na kraju remi i bod zasluženo odlazi u Mostar.

Kod domaćina najefikasniji je bio iskusni Goran Lasta sa 8 golova, dok je na drugoj strani, u redovima Veleža, izuzetno efikasan bio Zlatko Kreso sa 11 golova.

Treba istaći da je i golman Adnan Zuhrić zabilježio 15 odbrana.

ČAPLJINA – VELEŽ 30:30 (13:13)

Sportska dvorana Čapljina. Gledalaca 50. Sudije: Kalabušić i Smajlović (Sarajervo). Delegat: Dario Mišić (Mostar). Isključenja: Čapljina – 2 minuta, Velež – 4 minuta. Sedmerci: Čapljina 2 (1) – Velež 4(4)

ČAPLJINA: Ćorić, Akrapović 4, Knežević, Jakić 2, Lasta 8, Vasilj 3, Perić, Butigan 2, Bjeliš 6, Žilić, Šego 4, Raguž, Dragičević 1, Džeba

Trener: Dragan Suton

VELEŽ: Zuhrić, Brkan 6, Jelin 3, Begović 4, Đuliman 1, Krpo, Ćosić 1, Zlatić, Idriz, Kreso 11, Šapuh 4, Nurković, Mutilović. Trener: Admir Kreso

Fejsbuk: RK Velež

Zrinjski 33 : 34 Izviđač CO 2
Goražde 37 : 24 Briješće
Bosna 2 23 : 31 Vogošća 2
Sloga 2 26 : 30 Međugorje