Partizan slavio u Zadru

U 1. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan NIS je u dvorani "Krešimir Ćosić" savladao domaći tim sa 73:78 (21:21, 13:21, 20:18, 19:18)

Pobeda Partizana NIS na otvaranju sezone! U prvom kolu AdmiralBet ABA lige, crno-beli su savladali ekipu Zadra u dvorani "Krešimir Ćosić" sa 73:78. Kao i svi mečevi prvog kola regionalnog šampionata, večerašnja utakmica je počela minutom ćutanja u čast nedavno preminulog Dušana Dude Ivkovića.

Prvi koš na meču, bio je delo domaće ekipe, dok su košarkaši Partizana NIS veom abrzo nakon toga došli do prednosti koju su održavali tokom većeg dela prve deonice. Ipak, u poslednjem minutu prve četvrtine, domaći uspevaju da dođu do izjednačenja. Druga četvrtina je donela nešto čvršću igru crno-belih koja je rezultirala prvom dvocifrenom prednošću u korist beogradskog tima.

Uporni košarkaši Zadra, uspevali su u drugom poluvremenu da uhvate priključak i dva puta se vrate u meč nakon dvocifrene prednosti Partizana. U poslednja četiri minuta susreta, timovi su ušli rezultatski poravnati, ali su crno-beli zahvaljujući poenima Mura, Pantera i Ledeja i ofanzivnim skokovima došli do odlučujuće prednosti i važne pobede na startu šampionata.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener Partizana NIS, Željko Obradović je izjavio:

"Teška utakmica, na kraju su mali detalji presudili. Činjenica je da smo mi imali rezultatsku prednost u velikom delu utakmice, ali naravno da utakmica traje 40 minuta. Zadar je igrao veoma hrabro, pokušavali su da kazne način na koji smo mi igrali u odbrani. Mislim da je pred nama mnogo nekih sitnih detalja koje treba da popravimo i da ih igrači shvate. U suštini, eto, prva pobeda i to je neka satisfakcija. Što se tiče igre, ponavljam, moraćemo da radimo na detaljima", poručio je Obradović uz zahvaljnost zadarskoj publici na toplom dočeku i najlepše želje košarkaškom klubu Zadar u narednim utakmicama.

Zadar: Karter 8, Heris 2, Paponja, Jordano 15, Brala, Vuković 16, Bursać 8, Junaković 1, Buljan, Drežnjak 7, Mavra 5, Luković 11

Partizan NIS: Panter 14, Ledej 10, Zagorac 8, Avramović 11, Koprivica, Dangubić 2, Smailagić 5, Miletić, Mur 14, Glas, Trifunović 11, Madar 3

(Foto: Zvonko Kucelin / KK Zadar, video: AdmiralBet ABA liga / KK Zadar)