Partizan potopio Split

Dve pobede Partizana u prva dva kola AdmiralBet ABA lige. Nakon mini turneje po Dalmaciji, crno-beli se vraćaju u Beograd sa maksimalnim učinkom. U duelu protiv Splita, Parni valjak je ovog popodneva odneo pobedu rezultatom 59:69

Več na početku susreta, Partizan NIS je poveo sa 5:15, ali je domaći tim uspeo da napravi seriju i dođe do izjednačenja. Ipak, poenima kapitena Zagorca, crno-beli uspevaju da prvi period igre reše u svoju korist. (15:17)  U drugoj četvrtini, Parni valjak je nakon 2 minuta igre preuzeo potpunu kontrolu igre pod oba koša, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa +14 u korist beogradskog tima.

Crno-beli su posle 25 minuta igre imali i +17, da bi u smiraj treće četvrtine, domaći tim trojkom uz zvuk sirene uspeli da smanje razliku na 43:53. Na 7 minuta i 34 sekunde pre kraja meča, prednost crno-belih posle dugo vremena je ponovo postala jednocifrena. Posle serije trojki Splita, razlika je smanjena na 6 poena, ali su Madar i Panter mini serijom vratili +10 u korist crno-belih. Do kraja meča, odnos snaga se nije menjao i utakmica je završena pobedom Partizana.

Ovacije i poklon za Zorana Savića

KK Split i navijači Splitskog kluba, pre meča su imali priliku da pozdrave svog dugogodišnjeg igrača iz najslavnijih dana, a sada sportskog direktora Partizana, Zorana Savića. Uz prigodan poklon, Savić je dočekan ovacijama sa tribina male dvorane KK Split. Ovacijama je pri ulasku u dvoranu dočekan i trener Partizana NIS, Željko Obradović.

Nakon današnje utakmice, trener Partizana NIS, Željko Obradović je izjavio:

„Druga utakmica u tri dana protiv ekipe koja je do sada igrala na 2 različita načina. Ono što su prikazali protiv Crvene zvezde i ono što su prikazali protiv Cibone ovde. Insistirao sam kod igrača da moramo maksimalno ozbiljno da shvatimo utakmicu i da je to tim koji je pravo lice pokazao protiv Cibone. Od prvog dana kad smo se skupili, insistirao sam na jednoj stvari kod igrača, a to je da njihova želja i borbenost moraju biti na najvišem mogućem nivou. I sa te strane sam apsolutno zadovoljan. Tim se borio svih 40 minuta i to je do sada u svim utakmicama koje smo igrali bilo na takav način. Očigledno je da neke stvari moramo da popravljamo. Radili smo i ova dva dana u Splitu, koliko smo bili ovde, veoma dobro. To sve na treninzima izgleda prilično bolje, ali očigledno je da ritam utakmice i neke stvari koje druge ekipe probaju da rade, utiču na to da pre svega napadački ne igramo onako kako bi voleli. To je proces koji traje, moramo biti strpljivi. U svakom slučaju čestitam mojim igračima na još jednoj važnoj pobedi i naravno, ekipi Splita na izuzetnoj borbenosti i tome što su tokom čitavog meča pokušavali da butu unutar utakmice“, poručio je Obradović.

Split: Perković 17, Kedžo 9, Runjić, Žganec 5 , Ukić 5, Vuko 3, Čampara, Bajo, Džons 6, Meklin 8, Barič 6

Partizan NIS: Panter 7, Ledej 15, Zagorac 6,  Avramović 4, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 12, Miletić, Mur 9, Glas 7, Trifunović, Madar 7

(Foto: Ivica Čavka, video: KK Split)