Pobjjede Milana i Rome, Napoli preokretom sačuvao maksimalan učinak

Fudbaleri Milana savladali su Atalantu u poslednjem susretu sedmog kola Serije A sa 3-2.

Milan je odigrao dobro prvo poluvrijeme te je golovima Kalabrije i Tonalija otišao na odmor sa 2-0.Kada je Leao pogodio za 3-0, djelovalo je da neće biti drame. Ipak, domaći su se preko Zapate i Pašalića vratili u igru. Međutim, snage za potpuni preokret nisu imali.

Nakon poraza u gradskom derbiju sa Lacijom, Roma se vratila pobjedama. Roma je golovima Pelegrinija i Mkhtarjana savladala Empoli sa 2-0.

Napoli je sačuvao maksimalan učinak nakon sedam kola iako meč nije dobro počeo za njih. Na asistenciju Vlahovića, Martinez je pogodio za vodstvo Fiorentine. Potom je Insinje promašio penal ali je Lozano ipak pogodio za 1-1. U nastavku je Rahman pogodio za pobjedu Napolija.