06.10.2021 Administrator DC

Velež, Zvijezda i Leotar idu dalje

Posljednja tri meča šesnaestine finala Kupa BiH za sezonu 2021/2022 odigrana su danas, a najviše pažnje privlačio je duel Zvijezde 09 i Veleža, odigran u Ugljeviku. Velež je rezultatom 3:0 savladao domaćina, a pogotke su postigli Dino Hasanović u 13. minuti, Slaviša Radović iz slobodnog udarca u 60. minuti, te Obren Cvijanović u samom finišu duela.

Svoj meč danas su odigrale i ekipe Krupe i Zvijezde iz Gradačca, a sjajan pogodak za goste u prvom dijelu postigao je Marko Živković, da bi njihov plasman u osminu finala potvrdio Antonio Vidović golom desetak minuta prije kraja meča.

Zaostali meč šesnaestine finala danas su igrali i Sloboda Novi Grad i Leotar, a nakon dugo patnje, Leotar je sa dva brza gola petnaestak minuta prije kraja slomio otpor domaćina, da bi Sloboda u samom finišu smanjila, no do pozitivnog rezultata nije uspjela doći.