Željo pomogao Zrinjskom da odmakne Tuzlacima

Pobjedom (2:1) na Grbavici protiv Tuzla sitija fudbaleri Željezničara večeras su pomogli mostarskom Zrinjskom na pobjegne četiri boda uzabranicima trenera Husrefa Musemića koji imaju utakmicu manje i zaostali meč trećeg jesenjeg kola igrače protiv Borca u Banjaluci u srijedu.
Poslije prvih 45 minuta sarajevski plavi vodili su 2:0 golovima Vedrana Vrhovca u četvrtom i Brune Zdunića u 42. minutu. U nastavku susreta izabranici trenera Tomislava Ivkovića mudrom igrom su čuvali stečenu prednost, a Tuzlaci su u nastavku jedino uspjeli da postignu počasni pogodak preko Adnana Džafića u 65. minutu. Dalje nisu imali snage da ostvare pozitivan rezultat na Grbavici.

Željezničar – Tuzla siti    2:1 (2:0)

Stadion: “Grbavica” u Sarajevu. Gledalaca:: 2.377. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Strijelci: 1:0 Vrhovac (4), 2:0 Zdunić (42), 2:1 Džafić (65). Žuti kartoni: Vrhovac, Mekić (Željezničar), M. Mehanović, Čeliković, Mišić, Mehidić, Džafić (Tuzla siti).
ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Crnčević (od 75. Hajdarević), Kosorić, Subašić (od 55. Blažević), Mujezinović, Juričić (od 75. Drina), Zdunić (od 54. Gasal), Vrhovac, Bojo (od 64. Beća), Mekić.
TUZLA SITI: Fejzić, Efendić, Šukilović (od 29. Čeliković), Kršić, M. Mehanović (od 45+3. Karjašević), Džafić, Mišić (od 84. Ubiparip), Mehidić, Dofo (od 68. Brkić), Moris, Mešinović (od 69. E. Mehanović).

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski