Cedevita-Olimpija ubjedljiva u Laktašima

Košarkaši Igokee doživjeli su treći poraz u ABA ligi. U šestom kolu, Aleksandrovčani su poraženi na svom terenu od Cedevita-Olimpije sa 101-83.

Igokea je dobro igrala u prvom periodu. Bila je dosta dominantna u skoku, imala dosta razigranih igrača te je sa 25-20 dobila prvi period. Igokea je u prvih par minuta drugog perioda igrala dobro ali je Cedevita-Olimpija dobro odigrala završnicu prvog poluvremena i na odmor je otišla sa pet poena prednosti.

I u nastavku se očekivala velika borba. Međutim, u nastavku smo dobili jednosmjernu ulicu. Cedevita-Olimpija igrala je sjajno na oba kraja parketa a Igokea nije imala potreban nivo energije i čvrstine. Gosti su sa 20 poena prednosti ušli u poslednji period. Imali su i +28 ali je Igokea uspjela ublažiti poraz.

Goste je do treće pobjede predvodio Edžam sa 22 poena dok je Igokeu predvodio Jošilo sa 16 poena.

Igokea u narednom kolu gostije u Baru kod ekipe Mornara dok gosti dočekuju Split.