Sloboda okrenuta Laktašima

bnrdo - Sloboda 1:2

Šef stručnog štaba Slobode iz Mrkonjić Grtada Igor Mirković, zadovoljan je pobjedom S u Hambarinama od 1:2 .

-Čestitam momci na pobjedi, ali i domaćim fudbalerima na fer igri. Čestitam domaćinima na korektnom dočeku. Bila je to za nas izuzetno teška i važna utakmica. Osim pobjede, za nas nije dolazio u pitanje drugi rezultat. I kada se sve sabere mislim da smo zasluženo pobijedili, mada smo u većem dijelu drugog poluvremena imali pad u igri. Naime, u sastavu smo imali nekoliko „rovitih“ fudbalera. Problem je što smo u kratkom roku ostali bez Siniše Lazendića i Pere Vučovića, koji su na školovanju u Policijskoj akademiji, te Aleksandra Munjize koji ima povredu, golmana Nikole Kljajića. U Hambarinama nije mogao igrati ni Siniša Maksimović, koji se žali na povredu. I pored svih nedaća uspjeli smo da pobijedimo. Želim da istaknem da smo prvo poluvrijeme odigrali dobro i postigli dva gola i pogodila tri puta okvir gola. U drugom poluvremenu nije to ni blizu bila igra kao u prvom poluvremenu.I pak, i sa takvom igrom smo imali dvije , tri prilike za pogodak. I onada u 84 minutu opravdano osuđen penal za Brdo. Kiksao je golman Filip Ratković, ali je svoju grešku ispravio i odbranio šut Harambašića. Želim da pohvalim sudijsku trojku na čelu sa Dejanom Jokićem, koje je odlično sudila. Oba penala su opravdano dosuđena i mi sa te strane nemamo ni jednu zamjerku - kaže Mirković.

Strateg Mrkonjićana, kaže da u narednih sedam dana treba ekipu dobro „oporaviti“ i  pripremiti za meč sa Laktašima.

-Sedam dane je pred nama da se dobro pripremimo za meč sa Laktašima. Očekeujem dobru utakmicu i povoljan rezultat za nas- kaže Mirković.

Jedinstvo 6 : 0 Ukrina
Proleter 1 : 1 Sloga (T)
Gorica 1 : 0 BSK
Borac 2 : 0 Čelinac
Progres 2 : 0 Polet 1926
Sloga (S) 2 : 2 Dubrave
Brdo 1 : 2 Sloboda
Laktaši 13 : 0 Željezničar