U Zborištu ništa novo

Brod - U 12-om kolu Područne lige Doboj - Brod snage su odjjerile dvije najmlađe, gledajući prosječne godine, ekipe u ovoj ligi.

Na svome terenu OFK Zborište dočekalo je FK 4. Juli iz Pojezne i dobilo rezultatom 5:1

Od prvog sudijskog zvižduka igrači OFK Zborišta su nametnuli svoj tempo igre i vršili visok presing na zadnju liniju gostiju.

Presing je uradio plodom kad na polovini gostiju vrlo lijepo kombinuju Nuhić i Žunić, a siguran realizator je Glišić.

Kako je vrijeme odmicalo među igračima Zborišta dolazi do periodičnog pada koncentracije što rezultira golom gostiju nakon greške odbrane domaćih.

Iako su dosta lošije ušli u sam finiš prvog poluvremena domaći stižu do novog vodstva , preko sjajnog Hamzića.

U drugom poluvremenu domaći su se konsolidovali, zategli svoje linije, a napadački trojac Glišić, Hamzić i Nuhić je zadavao mnogo muka zadnjoj liniji gostiju.

Do  pogotka domaći stižu novim golom Hamzića, koji kupi odbijenu loptu nakon promašenog penala Duvnjaka i zabija svoj drugi gol na ovoj utakmici.

Treći  je rezultat već spomenutog visokog presinga domaćih , a strijelac je ponovo Hamzić koji hettrikom stavlja tačku na svoju sjajnu partiju. Brojali su domaćini do 5 kada je Pejanić sjajno probio i uposlio Alena Ibrahimovića koji stavlja tačku na ovu još jednu sjajnu predstavu i utakmicu Zborištana.

Ovom pobjedom OFK Zborište se oprostilo od domaće publike za ovu polusezonu, a  koja je uvijek sjajna i pruža podršku ovim mladim momcima.

Učinak domaćina je ovom pobjedom 100 % jer od 6 domaćih utakmica imaju isto toliko pobjeda.

U slijedećem, ujedno i posljednjem kolu pred zimsku stanku OFK Zborište ide na megdan Borcu iz Kotorskog.

Polet 2 : 3 Ozrenski sokolovi
BSK 1 : 2 Rudar
Sloga : Zadrugar
OFK Pridjel 6 : 0 Borac (K)
Zborište 5 : 1 4. juli
Liješće 2 : 5 Sloboda