Zborište na Pejanićev pogon

Derventa - U Pojezni je prethodnog vikenda odigrana utakmica predzadnjeg kola PFL Doboj između domaćeg 4-og jula i OFK Zboriste iz Broda. U ovoj utakmici nije nedostajalo uzbuđenja, o čemu govori i sam rezultat utakmice, 4:5 za goste iz Broda.

Zborište i ako oslabljeno neigranjem zbog povreda i privatnih obaveza nekoliko standardnih prvotimaca je uspjelo nametnuti svoj tempo igre i na poluvrijeme otići sa prednosti od 4:2, na krilima sjajnog Pejanića ( postigao 3 gola i asistirao ) ali i Narića koji je eksperimentalno završio u veznom redu i pokazao i tu klasu.

Drugo poluvrijeme je započelo blagom inicijativom domaćina gdje dolazi do pada tempa u igri gostiju i primanja 2 gola , ali konačni rezultat postavlja Alen Ibrahimović koji pogađa u stilu svoga dosta poznatijeg prezimenjaka iz Milana. Zborište se ovom pobjedom vratilo na 4-o mjesto i protiv Kotorskog će imati imperativ pobjede u zadnjem kolu za ovjeru ove, za ovaj klub sjajne sezone.

Ukoliko ostanu u ovom sastavu i uz par pojačanja na svim pozicijama Zborište će naredne sezone biti ravnopravan kandidat za viši rang takmičenja što su ovi momci dokazali i pokazali dobivši Slobodu iz Grabovice u prošlom kolu.

Ozrenski sokolovi 3 : 1 Polet
Rudar 2 : 1 BSK
Borac (K) 2 : 6 OFK Pridjel
4. juli 4 : 5 Zborište
Sloboda 8 : 0 Liješće