Petrda Iskri od Želje

Željezničar - Iskra, Bugojno

Fudbaleri sarajevskog Željezničara u sklopu priprema u Konjicu na Gradskom stadionu su odigrali pripremnu utakmicu sa Iskrom iz Bugojna, koja je jesenji prvak Druge lige FBiH, grupa Zapad, bez poraza su sa osvojenih 37 bodova.

Šef struke popularnog Želje Edis Mulalić je izveo ovu postavu: Bender, Malić, Galić, Cocalić, Kosorić, Mekić, Hajdarević , Resić, Ćerimagić, Subašić i Vučenović. Još su nastupili, Gasal, Bekrić , Blažević, Štilić,

NK Iskra Bugojno : Konjarić, Šabić, Kadunić, Softić, Kovač, Seferović, Pidro, Zukanović, Omerinović, Alispahić, Musić.

U petoj minuti prva šansa za Plave sa Grbavice, ali je Resić šutirao pored gola. U nastavku meča inicijativa Želje, ali bez gola. U 30. minuti slobodnjak za premijerligaša, a Šefkija Resić dovodi Željezničar u prednost 1:0.

Pet minuta kasnije ponovo se trese mreža Bugojanaca, ponovo slobodan udarac koji izvodi  Cocalić, a Vučenović povećava na 2:0.

U 49. minuti korner za Željezničara, kratka akcija, lopta dolazi do Kosorića koji loše šutira, golman Iskre loše reaguje i lopta je u golu za 3:0.

U 67.minuti penal za Želju koji Gasal pretvara u 4:0, uz drugi karton Kovača, dakle crveni . U 83. minuti Samir Bekrić sjajnim golom iz voleja povećava prednost Želje na 5:0.

Vitez 3 : 0 NK Vitez
Krajišnik 3 : 0 Podgrmeč
Iskra 5 : 1 Krajina
Novi Travnik 1 : 0 Rudar (HB)
Kiseljak 3 : 6 Rudar (K)
Vlašić 2 : 0 Brnjaci
FK Vitez 3 : 0 Brekovica 78