Marina Kurteš nastavila po starom, karatistkinja Slavije prvakinja Republike Srpske

Karatistkinja Slavije, Marina Kurteš, osvojila je zlatnu medalju na prvenstvu Republike Srpske koje je prethodnog vikenda održano u Višegradu.

Kurtešova je osvojila zlato u kategoriji mlađih seniorki do 68 kilograma. Viceprvaci Republike Srpske su Vuk Bjelica (juniori, -55kg) i Pavle Avramović (juniori, -76kg).

Bronzu su osvojili Lazar Njego (juniori, -61kg), Aleksandar Raonić (juniori, -61kg), Stefan Kovačević (juniori, -68kg), te ekipno juniori u borbama u sastavu. Vuk Bjelica, Pavle Avramović, Aleksandar Raonić i Luka Ćuković.

Na prvenstvu Republike Srpske za kadete, juniore i mlađe seniore nastupilo je 314 karatista iz 42 kluba.