Slab finiš Sokolova: Sutjeska zaustavila Slaviju

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras u Foči u 17. kolu Prve lige Republike Srpske Slaviju 71:67 i tako nanijeli Sokolovima prvi poraz u ovoj godini.

Poslije izjednačene prve četvrtine početak druge u potpunosti pripada Sutjeskoj koja na krilima Miloša Pavlovića i Stefana Jovovića pravi seriju 13:0 i odlazi na +12, 31:19. Tada Aleksandar Damjanović zove timeout i Slavija uzvraća istom mjerom, te serijom 13:0 dolazi do 32:31 i tako se odlazi na poluvrijeme.

Nastavila je Slavija i u 3/4 sa serijom, te sa ukupnih 17:0 odlaze na 36:31. Na kratko je Mrđan Mrković prekinuo seriju gostiju, ali odmah slijedi trojka Njegovanovića i Slavija se vraća u ritam, te dolaze i do +13 poslije trojke Dušana Eleza na četiri minute do kraja 3/4  53:40.  I tu kao da su Sokolovi pomislili da je gotovo.

Sutjeskoj pripada kraj 3/4, uspjevaju prvo da spuste na 59:47 pred ulazak u posljednjih 10 minuta, a onda prave u 4/4 22:10 za konačnih 71:67.

Najefikasniji u Sutjesci bio je Stefan Jovović sa 19 poena, Miloš Fimić je ubacio 13, a Miloš Pavlović 12. Kod Slavije, Filip Njegovanović je postigao 24 poena, a dvocfiren je bio još samo Darko Damjanović sa 10.