Igokea fenomenalnim drugim poluvremenom savladala Megu i došla jako blizu plej ofa

Košarkaši Igokee savladali su Megu u 21. kolu ABA lige. Igokea je slavila u Beogradu sa 81-71.

Meč je počeo u dosta sporom ritmu i sa dosta promašaja sa obje strane. Igokea je vodila veći dio prvog perioda. Međutim, u poslednja četiri minuta nisu dali koš iz igre pa je Mega dobila prvi period sa 15-14. U drugom periodu Mega je imala bolju energiju. Imali su i devet poena prednosti u jednom momentu ali su na odmor otišli sa pet poena prednosti.

Treći period Igokea je fantastično otvorila te serijom 17-2 došla do preokreta. Do kraja trećeg perioda Igokea je održavala vodstvo. Imala je i +13 a sa deset poena prednosti ušla je u poslednji period. Na startu poslednjerg perioda, Mega je pokušavala da se vrati. Igokea je odbila nalet domaćih te je na kraju bez problema privela meč kraj.

Igokeu je do pobjede vodio Voler sa 17 poena dok je Jović predvodio Megu sa 22 poena.

Igokea je ovom pobjedom faktički osigurala plej of. Postoje samo teoretske šanse da ekipa Dragana Bajića ne završi u TOP6 a samim tim i plej ofu drugu sezonu uzastopno.