Zemunović i Stanković vodili Derventu ka uvjerljivoj pobjedi

Rukometaši Dervente pobjedom su otvorili proljećni dio Prve lige Republike Srpske savladavši na svom terenu Slaviju iz Istočnog Sarajevo se velikih 36:26.

Nakon prvog poluvremena Dervenćani su imali prednost od dva pogodka (17:15), dok su nastavku pojačali ritam i stigli do pobjede od čak deset golova prednosti.

Derventu je do pobjede predvodio Goran Zemunović sa 11 golova i Stanko Stanković sa osam, dok je pet dodao Dražen Milinković. Kod domaćih je na golu bio raspoložen Gojko Topić sa čak 11 odbrana.

U redovima Slavije prvo ime bio je Faris Raonić sa 8 pogodaka, dok je pet postigao Boris Vuletić, a Maksimilijan Gajević imao je osam odbrana.

Naredni rival Derventi je ekipa Jedinstvo iz Brčkog ponovo pred domaćom publikom, dok Slavija dočekuje ORK Borac.