Juniori poraženi u Finskoj, Todorić jedini strijelac

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine do 19 godina poražena je na startu kvalifikacionog turnira u Finskoj od domaće selekcije 3:1.

Dominantnija je bila reprezentacija Finske u prvom poluvremenu. Uputili su 20 šuteva prema našem golu, od čega 10 u okvir gola, pa je Vedad Jašarević upisao devet uspješnih intervencija. Nasuprot toga, naši momci su imali samo jedan pokušaj u okvir gola i 12 ukupno.

Finci do gola dolaze u 15. minuti, Eeli Niemela je šutirao iskosa sa velike udaljenosti, Jašarević je odbio loptu, ali je ona pala tačno pred kapitena Tanelija Kohonena koji pogađa za 1:0.

Drugo poluvrijeme otvara Miloš Radujković topovskim šutem gotovo sa centra igrališta, ali lopta pogađa prečku. Uzvraća Eeli Niemela na prekidu poslije kratkog dodavanja Kohonena, ali za razliku od našeg kapitena on pogađa gol Kerima Smječanina koji je na početku drugog poluvremena stao na gol umjesto Jašarevića kojem se ukazivala ljekarska pomoć.

Nije naša reprezentacija imala ni sreće, pa Faruk Brkanić potom pogađa stativu,a onda Finci stižu i do trećeg gola. Ponovo je šutirao kapiten Kohonen, Jašarević je odbranio njegov šut, ali se lopta odbija do Pekkija, koji kombinuje sa Henrijem Sappalom, a ovaj pogađa za 0:3.

Na dvije minute do kraja BiH kreće sa golmanom- igračem u polju, a u prvom napadu odmah to daje rezultat. Sa desne strane je Čolak poslao loptu prema Brkaniću, a ona se odbila do Miloša Todorića koji pogađa za 1:3. Do kraja, Brkanić još jednom pogađa stativu, pa ostaje BiH - Finska 1:3.

Već sutra od 12.00 naši momci igraju meč drugog kola protiv Poljske, koja je danas u prvom meču sa 3:2 savladala Kazahstan.

BIH - FINSKA 1:3 (0:1)