Rudar Prijedor sa bele tačke porazio Ljubić

Zanimljivi i na kraju neizvesnu utakmicu odigrali su domaći Ljubić i Rudar Prijedor. Gostu si u ovom susretu bili favoriti, ali su na kraju do plasmana u polufinale morali penalima.

Nije se tokom susreta očekivalo da o putniku u naredni krug odčuju udarci sa bele tačke. Rudari su imali do 44. minute prednost od dva gola. Mrežu Mihajla Dabića pogađali su Andrej Bosnić i Luka Kulenović, a onda je u 44. sa penala smanjio Boris Jagodić. Tada je Rudar Prijedor imao igrača manje. Isključen je Đeljilji Asani.

Pa i pored igrača manje tim iz Prijedora je došao do trećeg gola. Strelac je bio Predrag Zekanović u 77. minuti.

Svi su tada pomislili da je pitanje pobednika rešeno, ali nisu igrači Ljubića. Golovima Segića u 85. i 90. minuti došli su do poravnanja i odveli utakmicu u rulet završnicu.

Precizniji su sa bele tačke bili gosti i trijumfovali sa 2:4, odnosno ukupnim rezultatom 5:7 izborili su plasman u polufinale Kupa Republike Srpske.

Sa bele tačke za Rudar Prijedor su pogađali: Aleksandar Radulović,  Luka Kulenović, Predrag Zekanović i Vladan Lekanić.

Kod domaćina precizni su bili: Aleksandar Žižak i Boris Jugović, a promašili su Danko Segić i Stefan Grahovac.

Ljubić- Rudar Prijedor 5:7 (3:3, 1:2, penali 2:4)

Stadion: Borac. Gledalaca: 80. Sudije: Stefan Maletić (Bijeljina), Strijelci: Boris Jagodić 44', Danko Segić 85', Danko Segić 90', [FK Ljubić (Prnjavor)]; Andrej Bosnić 20', Luka Kulenović 37', Predrag Zekanović 77', [FK Rudar (Prijedor)]. Žuti kartoni: Boris Jagodić 65', Boris Žižak 76', Dragan Jugović 79', Stefan Radaković 81', [FK Ljubić (Prnjavor)]; Aleksandar Radulović 53', Tomislav Knežević 61', [FK Rudar (Prijedor)]; Isključenja: Đeljilj Asani 42' [FK Rudar (Prijedor)];

DOMAĆI TIM: Mihajlo Dabić (G) , Stefan Radaković , Nemanja Radonjić , Boris Žižak (od 86' zamijenjen sa Milan Mašić), Boris Jagodić , Jovan Milanović (od 71' zamijenjen sa Danko Segić), Aleksandar Žižak (K) , Dragan Jugović , Duško Subić (od 80' zamijenjen sa Miloš Mišić), Branko Božić (od 46' zamijenjen sa Miloš Čudić), Dejan Javorac (od 71' zamijenjen sa Stefan Grahovac)

GOSTUJUĆI TIM: Nemanja Šćekić (G) , Djeljilj Asani , Rijad Sadiku , Luka Kulenović , Bojan Burazor (od 80' zamijenjen sa Dragan Bilbija), Ilija Danilović , Andrej Bosnić (od 46' zamijenjen sa Predrag Zekanović), Tomislav Knežević (od 63' zamijenjen sa Adel Halilović), Nemanja Marić (K) , Aleksandar
Radulović , Jozef Amoa (od 46' zamijenjen sa Klerismario Santos Rodrigues).