Borac bolji od Leotara

Rukometaši Borca savladali su na domaćem terenu ekipu Leotara sa 27:20 u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom startu utakmice Trebinjci su pružali jak otpor i poveli su sa 4:3, zatim je Borac preokrenuo na 5:4, da bi nakon 15. minuta igre Banjalučani vodili sa 8:6. Samo tri minuta kasnije razlika je već bila 12:7, a ubrzo se popela i na +9 (16:7). Leotar je potpuno pao u tom periodu i na poluvremenu je bilo 19:10 za Borac.

Smanjio je Leotar zaostatak na startu drugog poluvremena na 20:13, no opet su Banjalučani uspjeli da se odvoje na +10 (24:14). Lagano su domaći igrači privodili utakmicu kraju i trijumfovali su sa 27:20.

Najefikasniji na meču bio je Aleksandar Milićević sa sedam golova, na drugoj strani Aleksandar Milojević sa četiri gola. Borac će u narednom kolu gostovati Krivaji, a Leotar će dočekati Slogu Gornji Vakuf/Uskoplje.

Izvor:hercegsport.com

Konjuh 30 : 30 Krivaja
Gračanica 25 : 24 Sloboda
Maglaj 30 : 26 Gradačac
Bosna Eko Energija (V) 30 : 24 Sloga (D)
Vogošća 24 : 31 Bosna (S)
Sloga (GV/U) 32 : 25 Iskra
Borac M:TEL 27 : 20 Leotar