Raspucani omladinci Slavije

Juniori i kadeti Slavije ubjedljivo su savladali vršnjake iz Novog Grada u utakmicama 24. kola Omladinske lige BiH grupa "Centar 1".

Kadeti su prvi izašli na teren i Slavija je bila bolja 8:3 u jednoj jako čudnoj utakmici, ne pretjerano gruboj, ali sa čak tri crvena kartona.

Mučila se Slavija u prvom poluvremenu, ali Mihailo Simić otključava gol gostiju u 36. minuti. Ipak, slavlje je trajalo samo tri minute jer Ajdin Podojak pogađa za 1:1.

Gosti prvi ostaju sa igračem manje i to pravi problem i domaćima jer su se onda gosti povukli i Slavija nije uspjevala da pronađe put do mreže. Tek, kada je i domaći tim zbog crvenog kartona Maksića ostao sa desetoricom i gosti se malo otvorili kvalitet domaćih je došao do izražaja i uslijedila je goleda i ubjedljiva pobjeda. Stefan Vučinić je postigao hattrick, a u strijelce su se još upisali Sergej Furtula, Aner Turković i Andrej Vukmanović, te je jednom sopstvenu mrežu pogodio Mirza Adilović. Za goste je dva puta pogodio Podojak, a jednom Danel Delić.

Juniori su slavili pobjedu 5:1. Vasilije Gojković je nakon prekida bio na pravom mjestu i odbijenu loptu pospremio u gol za 1:0, a do poluvremena pogađa još Miljan Močević za 2:0. U nastavku Dušan Šehovac postiže dva gola, a tačku na i stavlja kapiten Slobodan Vučinić u 90. minuti. Za goste je jedini strijelac bio Nedžad Tanjo.

SLAVIJA - NOVI GRAD 8:3 (1:1) KADETI
Pomoćni teren sa vještačkom travom FK Slavija
Gledalaca: 30
Sudija: Faris Prolić (Sarajevo)
Strijelci 1:0 Simić 36, 1:1 Podojak 39, 2:1 Turković 65, 3:1 Adilović 67ag, 4:1 Vučinić 74, 5:1 Vučinić 76, 5:2 Podojak 80, 6:2 Furtula 84, 6:3 Delić 85, 7:3 Vukmanović 87, 8:3 Vučinić 90
Žuti kartoni: Monjicija, Hamzić (Novi Grad)
Crveni kartoni: Strahinja Maksić 54, Sergej Furtula 88 (Slavija), Elhan Hadžović (Novi Grad) 43

SLAVIJA: Savić, Taušan, Pušara, Maksić, Stjepić (od 22. Tambur (od 46. Furtula), Vučinić, Simić, Forcan, Elez (od 58. Vukmanović), Lubura (od 69. Drugovac), Turković

NOVI GRAD: Šišić, Mršo, Korman (od 29. Konjicija), Divjan, Adilović, Hamzić, Amidović, Šopović (od 46. Pecikoza), Hadžović, Mršo (od 72. Delić)

SLAVIJA - NOVI GRAD 5:1 (2:0) JUNIORI
Sudija: Edib Sikira (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Gojković 17, 2:0 Močević 30p, 3:0 Šehovac 59, 3:1 Tanjo 67, 4:1 Šehovac 71, 5:1 Vučinić 90
Žuti kartoni: Todorović, Aškraba (Slavija), Karamuratović (Novi Grad)

SLAVIJA: Vlačo, Gojković, Vučinić, Močević (od 50. Šehovac), Jevtović, Aškraba, Cvijetić, Tomić, Golijanin, Todorović (od 50. Divčić), Ristivojević

NOVI GRAD: Cocalić, Pepić, An.Zunđa, Amzai (od 77. Milić), Am. Zunđa, I. Tukić, Tanjo, Karović, F. Tukić, Karamuratović (od 57. Horić), Pamić

Igman 1 : 4 Famos
Sutjeska 4 : 2 Ilijaš
Novi Grad 2 : 2 Baton
Željezničar 6 : 0 Rudar
Slavija 3 : 0 Bosna