Romanija pala u Rogatici

Romanija, Pale

U sklopu 28. kola Druge lige Republike Srpske, grupa „Istok“, fudbaleri Mladosti iz Rogatice danas na svom terenu u otvorenom i sadržajnom susretu gdje je viđeno i sedam pogodaka savladali su „Romaniju“ sa 4:3 (3:2).

Domaćini su sjajno ušli u meč, poveli su već u 13 minutu preko Bojana Obradovića, koji je udvostručio prednost svog tima u 20. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Bogdan Simanić najbolji paljanski strijelac svojim 16. ovosezonskim pogotkom smanjio na 2:1.

Do kraja prvog poluvremena viđena su još dva pogotka u 31 minutu Nikola Milićević za domaćine ponovo je podigao prednost na dva gola 3:1, da bi u 45 minutu Borislav Cicović smanjio na 3:2.

U nastavku meča, tačnije posle 9. minuta Marko Maljukan sve je vratio na početak pogotkom za izjednačenje na 3:3, a spasilac Rogatičana Aleksandar Furtula  u  60 minutu pogodio je za konačnu pobjedu od 4:3.

Ekipe su igrale u sastavu:

Mladost: Aleksa Krsmanović, Dejan Božović, Milan Vladičić, Bojan Obradović (od 46 Ratko Nešković), Dimitrije Perković, Bojan Marijanović, Bojan Lukić, Nikola Miličević (od 66 Vitomir Marijanović), Dositej Obradović, Aleksandar Furtula, kapiten Dejan Nikolić (od 46 Vidoje Mihajlović)

Romanija: Nikola Lazarević, Filip Jošović, Mihajlo Ignjić, Marko Maljukan (od 70 Nikola Komlenović), Miloš Košarac (od 46 Milan Trobok), Bogdan Simanić. kapiten Nemanja Lukić, Borislav Cicović, Marko Pandurević, Dejan Nikolić, Danilo Hršum

Posle odigranih 28 utakmica Romanija je na 6. poziciji sa 37. osvojenih bodova koliko su upisali, sedmi Glasinac i osma Vlasenica, dok su Rogatičani na predposlednjem 15. mjestu ligaške tabele sa 26 bodova.

U narednom 29. kolu u vikendu pred nama Paljani dočekuju Stakorinu, a Mladost u komšijskom derbiju sanagu će odmjeriti sa Glasincem na Sokocu.

Jedinstvo (Br) 2 : 0 Glasinac 1936
Drina HE 3 : 1 Proleter
Rudar 1925 2 : 0 Mladost (G)
Stakorina 1 : 2 Ilićka 01
Mladost (R) 4 : 3 Romanija
Sloga 1 : 0 Guber
Milići 1 : 1 Famos
Velež 7 : 1 Vlasenica