Novi težak poraz Leotara

U drugoj utakmici ove sezone u Premijer ligi BiH, Zrinjski je rezultatom 4:1 savladao Leotar, čime je upisao prve bodove u novoj sezoni.

Mostarski i trebinjski tim zatvorili su krnje treće kolo Premijer lige BiH, s obzirom na to da su dvije utakmice ranije odgođene, a Zrinjski je potpuno opravdao ulogu favorita te njegova pobjeda praktično ni u jednom momentu pobjeda domaćina nije dolazila u pitanje.

Zrinjski je od početka bio ofanzivniji tim, izlazio je visoko i visoko pritiskao protivničku ekipu, a do pogotka je stigao već u 11. minuti, kada je Niko Janković ubacio za Igora Savića, koji je pogodio za 1:0. Nije dugo vremena trebalo Zrinjskom da dođe do još jednog pogotka.

Već u 15. minuti mladi Franko Sabljić upisuje asistenciju, a Silvio Ilinković, koji je zaigrao od prve minute, lijepim udarcem matira Puletića za uvjerljivo vodstvo.

Nastavio je Zrinjski sa boljom igrom, a bilo je evidentno da i Nemanja Bilbija nastoji doći do pogotka kojim bi se izjednačio sa Vagnerom. No, mostarski tim je vezao nekoliko promašaja, prije nego je Amar Đuderija pogodio nakon značajnog propusta u zadnjoj liniji domaćina. Asistirao mu je Mahir Karić.

Imao je Zrinjski pomalo nelagodnu situaciju, ali nije se to osjetilo na njegovoj igri. Iako Mostarci dugo nisu uspjeli da postignu pogodak, nije dolazio njihov trijumf u pitanje, a u 79. minuti ga je nakon asistencije rezerviste Nikole Mandića potvrdio sjajni Nemanja Bilbija, koji je stigao Vagnera 125. golom u premijerligaškoj karijeri.

Do kraja meča, raspoloženi Mandić je postigao gol i sam za konačnih 4:1, te je Zrinjski prevazišao poraz od Željezničara u prošlom kolu i sa mnogo više raspoloženja može ući u nastavak sezone.

Sarajevo 4 : 2 Sloga Meridian
Posušje 0 : 2 Borac
Igman 3 : 2 Tuzla City
Sloboda 1 : 1 Velež
Željezničar 1 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 4 : 1 Leotar