Aćimović presudio Veležu

Leotar

FK Leotar je u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao ekipu FK Velež sa 1:0.

Trebinjci su poveli u 12. minuti utakmice nakon što je Miloš Aćimović nakon kontranapada prošao Adina Bajrića i onda pogodio za 1:0.

Nažalost, po defanzivca Rođenih on je pretrpio i povredu u finišu prvog dijela, te je morao napustiti igru. U prvom dijelu osim pogotka skoro pa i nije bilo više opasnih prilika pred golom Puletića i Bogdanovića.

Nastavak utakmice donio je nešto više uzbuđenje nego je bio slučaj u prvom dijelu. Pantelić je zaprijetio u 51. minuti, ali Puletić je sjajno odbranio.

Samo par minuta kasnije Matković je uputio centaršut, ali je ovoga puta Aćimović zakasnio na loptu, te je ostalo 1:0. Svoj udarac na drugoj strani je oprobao i Nermin Haskić iz voleja, ali nije bilo sreće za napadača Rođenih.

Igrala se 73. minuta utakmice kada je Anđušić pokušao atraktivno da proigra Pantelića, ali se odbrana Leotara nije dala iznenaditi. Vehabović je pokušao glavom u 86. minuti utakmice, ali je Puletić spasio Trebinjce i donio im vrijedna tri boda.

Leotar – Velež 1:0 (1:0)

Trebinje. Stadion: Stadion Police. Gledalaca: 1000. Sudije: Ermin Sivac (Zenica), Strijelci: Miloš Aćimović 12', [FK Leotar (Trebinje)]; Žuti kartoni: Samir Zeljković 21', Mehmed Ćosić 45', [FK Velež (Mostar)];

Leotar: Dušan Puletić (G) , Miloš Stanojević , Marko Čubrilo , Zoran Milić , Ognjen Todorović , Miloš Aćimović (K) , Darko Đajić , Nemanja Cvetković , Mihailo Cmiljanović , David Čavić , Dragan Matković

Velež: Slaviša Bogdanović (G) , Antonio Pavić , Adin Bajrić (41. Amar Kvakić), Samir Zeljković , Omar Pršeš , Mehmed Ćosić , Nemanja Anđušić , Nermin Haskić (K) , Dževad Sijamija , Dino Hasanović , Frane Ikić