Trijumf Podrinja kod Kozare

Kozara - Podrinje 0:1

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko tri stotine gledalaca, u utakmici 3. kola m:tel I lige  Republike Srpske fudbaleri Kozare doživjeli su prvi ovosezonski poraz, bolja je bila ekipa Podrinja iz Janje minimalnim rezultatom 0-1.

Po teškom i sparnom vremenu, dobro otvaraju fudbaleri Kozare utakmicu šutevima prema golu Podrinja, najprije je Šikanjić neprecizan u 1. minuti, a malo poslije njega šut Popovića zaustavlja golman Podrinja Šito. Oslobađaju se gosti početnog pritiska Kozare, pokušava Ristić, ali lopta odlazi preko gola. U 11. minuti Pejić dolazi do lopte, upošljava Maksimovića koji iz pada šutira glavom a Šito krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U 23. minuti, Božić šutira i dovodi goste u vođstvo. Ne brane se gosti, koji u ovim momentima utakmice imaju i inicijativu, šut Mitrašinovića završava pored gola u 29. minuti. Ipak, uspijevaju fudbaleri Kozare brzo da se vrate utakmicu. Samo dva minuta kasnije jak šut Malbašića, Šito zaustavlja paradom, a lopta odlazi u korner. U 32. minuti Veljkić odlično centrira, Šikanjić tuče glavom, ali njegov udarac zaustavlja prečka. Traje pritisak Kozare, u 34. minuti Šito izbacuje glavom loptu sa ruba šesnaesterca, ona dolazi do Malbašića koji odmah šuta ka praznom golu Podrinja sa nekih 40 metara, ali lopta odlazi preko gola. Uzvraća kontrom Podrinje, na odbijenu Modićevu loptu natrčava Bradarić, ali sa par metara od gola pogađa prečku i propušta priliku da poveća vođstvo gostiju. Do kraja poluvremena bilježimo još jedan pokušaj Maksimovića, ali je golman Podrinja na mjestu.

Počinje Kozara agresivno i u drugom poluvremenu, ali se gosti iz Janje znalački brane i pokušavaju iz kontranapada. U 55. minuti Mitrašinović izlazi sam pred Modića, šutira, ali mu Modić zaustavlja udarac. U 59. minuti, korner za Kozaru, lopta do Pejića, koji šutira iz okreta sa peterca, ali pored gola. U 67. minuti Popović odlično pronalazi Maksimovića, koji šutira glavom, ali  lopta odlazi tik pored stative. Pokušavaju Popovič i Glišić, ali bez uspjeha. U 88. minuti priliku da okonča utakmicu propušta strelac jedinog gola Božić. Izlazi iskosa sam pred Modića, ali lopta završava sa vanjske strane gola. Na drugoj strani Pejić polišava glavom, ali lopta odlazi preko gola. Nadasve zanimljiva utakmica je takva i u pet minuta nadoknade, koliko je pokazao sudija Petrović. Dok gosti izmjenama pokušavaju da ukradu vrijeme, Kozara baca sve u napad. Najprije u 92. minut mladi Blagojević šutira, a Šito izbacuje loptu u korner, da bi u 94. minuti, isti igrač izveo slobodni udarac sa ivice šesnaesterca, nakon što je oboren mladi Raca, Šito brani, lopta mu ispada, ali ipak stiže da je uhvati prije Race i gosti u Janju nose sva tri boda iz Gradiške.

Nema mnogo odmora za fudbalere Kozare, već u subotu 20. 8. 2022. godine igraju se utakmice 4. kola m:tel I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će put Novog Grada gdje će im domaćin biti ekipa Slobode. Utakmica počinje u 17 časova.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Šćekić F., Veljkić S., Malbašić A., Govedarica  S. (od 46. min. Jandrić S.), Pejić S. (od 70. min. Komlenić A.), Šikanjić M. (od 70. min. Raca A.), Popović A. (Blagojević A.), Maksimović D., Pepić D., Torlaković B. (od 46. min. Glišić D.),  trener Krupljanin S., nisu igrali: Glišić P., Pliego S., Hamzić A., Đurić L.

FK Podrinje (Janja): Šito M., Račanović U. (od 56. min. Maksimović M.), Bradarić M., Jahić A. (od 65. min. Savić D.), Mitrašinović M., Božić S., Maletić P., Ristić D. (od 90. min. Jovanović F.,), Perković V., Perić S (od 65. min. Alić A.)., Ragipović A. (od 90. min. Pantić N.),  trener: Simić I., nisu igrali: Mehmedović A., Vasilić Đ., Stevanović N., Jašić H.

Modriča 0 : 1 Slavija
Omarska 1 : 3 Sloboda (NG)
Kozara 0 : 1 Podrinje
Krupa 3 : 1 Zvijezda 09
Laktaši 4 : 0 Sloboda (MG)
Tekstilac 0 : 2 Rudar Prijedor