Pobjeda, u Modriči je pao šampion države, Sloga bolja od Zrinjskog

Slavlje sa vjernim Vojvodama

U zaostaloj utakmici četvrtog kola M:tel premijer lige Bosne i Hercegovine Sloga je pružila odličnu igru protiv šampiona  Zrinjskog i savladala ga minimalnim rezultatom 1:0. Mostarci nisu imali ozbiljniju šut u okvir gola. Dobojlije su odigrale jednu izvrsnu utakmicu.
Kapitensku traku na utakmici protiv aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine Zrinjskog nosio je Dušan Ristić dobojsko Slogino dijete.
U 23.minutu Bilbija je glavom šutirao preko gola. Na semaforu je tekao 32.minut Ivan Đorić je oprobao udarac iz daljine, ali on je bio lak plijen za čuvara mreže Zrinjskog Čondrića. U toku je bio 34.minut velika radost domaće publike nakon centaršuta u kaznenom prostoru najbolje reaguje Mario Krstovski i pogađa za 1:0. On je gol postigao svojima jer u Slogi igra kao pozajmljen igrač Zrinjskog.
U 51.minutu odlično šutira Ivan Đorić ali lopta odlazi tik pored gola. Igrao se 57.minut kada je ka golu sam hitao Kulenović ali ga je pred samim golom sustigao Jakovljević i loptu izbacio u korner i velika prilika za Slogu Meridian otišla u nepovrat. Kulenović je oprobao svoj šut sa nekih tridesetak metara, ali lopta je otišla preko gola.

SLOGA MERIDIAN - ZRINJSKI 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Krstovski u 34.minutu Stadion: "Dr.Milan Jelić". Gledalaca: 1 000 Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Pomonici: Mirza Čejvanović (Tuzla) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg). Kontrolor suđenja: Radoslav Vukasović (Trebinje). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Žuti kartoni: Dadić, Baštić, Filipović službeni predstavnik, Ostojić 2.pomoćni trener(Sloga Meridian), Ćorluka, Janković (Zrinjski)

SLOGA MERIDIAN: Dabić, Dadić (od 90+2. Kujundžić), Popara, Đorić (od 76. Stevanović), Krstovski (od 46.minuta Kulenović), Šaula, Čolić, Basrak (od 46. Milaković), Ristić, Baštić (od 69. Zajić), Milanović. Trener: Zoran Ćurguz

ZRINJSKI: Čondrić, Ćorluka (od 46.minuta Marandici), Jukić (od 46. Sabljić), Ćuže (od 70. Mandić), Jakovljević, Sučić (od 61. Zlomislić), Ilinković, Janković (od 70. Kamenar), Memija, Magdić, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

Igrač utakmice: Milan Milanović (Sloga Meridian)