Vojvodić arhivirao Drinu

Ekipa iz Novog Grada lako je danas na svom terenu slavila u okršaju sa Drinom iz Zvornika. Gosti nisu bili ravnopravan protivnik timu Darka Vojvodića i bodovi su zasluženo ostali u Novom Gradu.

Već u 19. minuti Mujo Smajić je matirao golmana Branislava Ružića, da bi Adi Alić na isteku prvog dijela meča povisio na 2:0.

Domaći su u nastavku igrali mirno, ne želeći da dozvole gostima da eventualno nekim golom uvedu meč u neizvjesnost. Naprotiv, oni su tri minute prije kraja došli  do trećeg gola i ubjedljive pobjede.

Sloboda (NG) – Drina 3:0 (2:0)

Novi Grad. Stadion: FK Sloboda N.Grad. Gledalaca: 150. Sudije: Marko Maksimović (Modriča), Strijelci: Mujo Smajić 19', Adi Alić 45', Edin Kesić 87', [Sloboda (Novi Grad)]; Žuti kartoni: Benjamin Čalaković 69', [Sloboda (Novi Grad)]; Filip Blagojević 33', Stefan Knežević 72', [Drina (Zvornik)];

Sloboda (NG): Benjamin Čalaković (G) , Nemanja Vejnović (K) , Franco Alexis Abrego , Marin Samardžić , Adi Alić , Nathan Crepaldi Da Cruz , Semir Tiro , Edin Kesić , Juan Jose Fontemachi , Tarik Saletović , Mujo Smajić

Drina: Branislav Ružić (G) , Stefan Knežević (89. Vladimir Tomić), Borisav Erić , Danijel Ćulum (K) , Ibrahim Hidić , Nezir Alić (75. Luka Riđošić), Pavle Sušić , Novica Marković (61. Ognjen Hajduković), Dimitrije Tvrdišić (89. Vasilije Gavrić), Filip Blagojević (61. Aleksa Marić), Jovo Beatović

Slavija 5 : 0 Sloboda (MG)
Zvijezda 09 2 : 2 Rudar Prijedor
Podrinje 2 : 0 Željezničar
Sloboda (NG) 3 : 0 Drina
Modriča 3 : 0 Ljubić
Omarska 1 : 1 Radnik