Radeljić: FK Laktaši su ozbiljan projekat!

Igor Radeljić, direktor FK Laktaši Admiral bet

Fudbaleri Laktaša Admiral beta priredili su prvo iznenađenje u šesnaestini finala Kupa BiH, a drugo je pripalo zeničkom Čeliku. Izabranici trenera Miljana Bajića eliminisali su premijerligaša Igman iz Konjica pobjedom 3:1. Podvig je još veći kada se zna da su laktašani u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat pošto su poslije prvih 45 minuta gubili 0:1, da bi za jedno poluvrijeme postigli tri lijepa pogotka čiji su autori kapiten Mihajlo Amidžić, Bojan Marković i mlađani rezervista Aleksa Radetić.

-Čestitam igračima i stručnom štabu. Ovo je jedna od najvažnijih pobjeda u istoriji našeg kluba. Nije lako izbaciti premijerligaša i za jedno poluvrijeme mu dati tri gola. Pokazali smo karakter poslije 0:1 na poluvremenu, a to mogu samo velike i jake ekipe. Još jednom veliko hvala i čestitke od srca igračima i stručnom štabu koji su nam priredili veliku radost. Priželjkivali smo nešto ovakvo i desilo se iznenađenje – rekao je Igor Radeljić, direktor Laktaša Admiral beta.
Sljedeći cilj Laktašana je da za sedam dana izbore plasman u četvrtfinale Kupa Republike Srpske protiv Željezničara na banjalučkom Predgrađu i zimuju u masovnijem takmičenju.
-Prije toga imamo prvenstvenu utakmicu sa Famosom kod kuće, nema preskakanja obaveza. Onda dolazi meč sa Željezničarom na Predgrađu, ekipom koja je naš veliki dužnik. Na prvenstvenoj premijeri su nas iznenadili na našem terenu, bilo je 1:1. Sada treba da naplatimo dugove, ali prije toga savladaćemo Famos. Nalazimo se u pobjedničkom ritmu – istakao je prvi operativac laktaškog prvoligaša i na kraju dodao:
-Fudbalski klub laktaši Admiral bet su ozbiljan projekat. Nalazimo se na početku tog hodanja ka cilju, potrebno je iskustvo, ali i kontinuitet. Nalazimo se na pravom putu, a ovakve utakmice i rezultati nas bodre i hrabre, pokazaju da radimo ispravno i fudbalski!

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)
Modriča 4 : 2 Zvijezda 09