Hercegovina poražena u Maglaju

U 6. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su večeras u Maglaju od istoimene ekipe rezultatom 41:34. Sem uvodnih nekoliko minuta domaći su bili u stalnom vođstvu od četiri do sedam golova. Nevesinjci su solidni bili u napadačkim akcijama, ali je škripalo u defanzivi. Osjetio se i izostanak Karanovića.

Tračak nade pojavio se pet minuta prije kada su gosti propustili priliku da prednost smanje na tri gola. Maglaj je sa nekoliko lakih golova zaključio susret.

U narednom kolu Hercegovina u subotu (19:00) u Nevesinju dočekuje banjalučki Borac koji je u ovom kolu teškom mukom savladao Konjuh i sada ima polovičan učinak od tri pobjede i tri poraza.

MAGLAJ – HERCEGOVINA 41:34 (19:14)

MAGLAJ: Hadžić, (7), Omeragić (2), Hajdić, Sunjaković (2), Kendić (11), Velagić (1), Barjaktarević (6), Karabegović (1), Delić, Ridžal (1), Bosić (2), Omahić, Hasić (2), Kadrić (1), Ćosić (5).

HERCEGOVINA: Cvijanović , Hadrović (2), Zečević (1), Kovač (1), Čabrilo (2), Tomić (6), Šarenac (2), Zlatić (2), Dragović (4), Vučić, Ivanović (5), Bašić (6), Ražnatović (3), Vujadinović, Bešić.

Gračanica 36 : 27 Gradačac
Sloga 38 : 32 Goražde
Maglaj 41 : 34 Hercegovina
Borac m:tel 26 : 25 Konjuh
Kakanj 26 : 39 Krivaja