Pioniri Famosa poraženi na Ilidži

Fudbaleri Igmana savladlai su u 6. kolu Omladinske lige Kantona Sarajevo grupa "A" Famos iz Vojkovića 4:2.

Već u prvom napadu praktično Igman je poveo 1:0 golom Ahmeda Salihagića. U osmoj minuti je već 2:0 nakon pogotka Subašića. Ipak, Famos se vraća u 12. minuti golom Ognjena Kneževića.

Domaći drugim golom Subašića odlaze na 3.1, a na startu drugog poluvremena penal za goste ne realizuje kapiten Samardžija. No, u 57. minuti još jedan penal za Motoriste, a ovaj put Marko Đurić je siguran za 3:2.

Potvrdu pobjede domaćin dobija u 59. minuti kada Aldin Subašić kompletira hettrik za 4:2.

IGMAN - FAMOS 4:2 (3:1)
Trening centar FK Igman, Ilidža
Gledalaca: 20
Sudija: Imran Hasečić (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Salihagić 1, 2:0 Subašić 6, 2:1 Knežević 12, 3:1 Subašić 23, 3:2 Đurić 57p, 4:2 Subašić 59
Žuti kartoni: Haračić, Dacić (Igman), Đurić, Samardžija (Famos)
Crveni karton: Amer Zejnelagić (Igman) 56

IGMAN: Ikanović, Zejnelagić, Rizvan, Smajović, Haračić (od 70. Tahirović), Pinjo (od 45. Balagić), Šahmanović (od 53. Dacić), Karaman (od 67. Jugović), Subašić, Dedović, Salihagaić (od 67. Neradin)

FAMOS: V. Remić (od 36. Majmunović), Golijanin (od 36. Obradović9, Knežević (od 46. Đurović), Samardžija, Tešanović, D. Remić, Paraš (od 46. Mandić), Đorem (od 46. Gavrić), Đurić, Škobo, Krakić (od 41. Perković)

Famos (V) 0 : 3 Radnik
Igman 0 : 0 Novi Grad 1
Baton 1 3 : 0 Ilijaš
Željezničar 1 : 2 Famos (H)