Veličanstvena velika pobjeda Sloge u Banja Luci, Borac na plećima

Rukometaši Sloge zabilježili su veliku pobjedu u derbi utakmici protiv Borca u Banja Luci, slavili su rezultatom 25:23 (16:12 ). Nakon više od 10 godina u međusobnim duelima Sloga je uspjela poraziti Borca u gostima. Dobojlije su do pobjede predvodili izvrsni golman Milutin Bogdanović koji je sakupio 12 odbrana i lucidno, brzo desno krilo Vladan Đurđević postigavši devet golova.
Sloga je otvorila utakmicu vođstvom 1:0, a onda domaći preokreću 2:1. U 4.minutu Borac je poveo 4:2. Zatim se igralo gol za gol sve do 17.minuta kada Sloga sa dva gola u nizu stiže do izjednačenja 8:8. Tekao je 23.minut kada Sloga nakon velike serije od 6:0 ima pet golova viška 14:9. Na odmor izabranici Miljana Stanića odlaze sa rezultatom 16:12 u svoju korist.
U drugom dijelu igralo se čvršće sa obje strane. Golmani su bili odlični, a igrane su i dobre odbrane. Dobojlije su održavale četiri gola prednosti do 47.minuta, tada Borac sa tri gola zaredom prilazi na gol zaostatka 18:19. Sloga ne dozvoljava potpuni preokret i sa nova dva gola ponovo se odvaja 21:18 (51.minut). Borac je pokušavao do kraja da učini nešto više ali nije uspio. Sloga je u 56.minutu imala četiri gola viška 24:20. Dobojski tim je domaćim samo dozvolio da smanje razliku. Na kraju velika, važna i zaslužena pobjeda Sloge 25:23.
Kao što smo već rekli Slogu su do pobjede vodili Milutin Bogdanović i Vladan Đurđević. Nemanja Peštić se 4 puta upisao u listu strijelaca. U redovima Borca golman David Momić zaustavio je 11 šuteva gostiju, a Luka Perić je bio najefikasniji sa 9 golova, pet golova je dodao Vlado Draganić.
BORAC M:TEL - SLOGA 23:25 (12:16)
Dvorana: "Borik". Gledalaca: 400. Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: Borac M:tel 3(3), Sloga 5(3). Isključenja: Borac M:tel 4, Sloga 8.minuta.
BORAC M:TEL: Ivanović, Perić 9(3), Jelušić, Kalamanda 3, Petrović 2, Momić (11 odbrana), Nježić 1, Knežević, Tepić, Gračić, Draganić 5, Letić, Rožić 2, Subotić (2 odbrane), Bajčeta 1. Trener: Mirko Mikić.
SLOGA: Bogdanović (12 odbrana), Blagojević, Stojanović 2, Đurđević 9(3), Stanković 2, Marković, Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 4, Ristić 2, Miličević 3, Maričić 2, Dejanović, Krajina, Đurić, Bajović. Trener: Miljan Stanić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač