Veliki trijumf Kotorvarošana u Banjaluci, Policajac slavio protiv Boračke

Futsaleri Kotor Varoši savladali su večeras u Banjaluci Borca 3:2 u odličnom meču i poslije velikog preokreta.

Bio je ovo derbi ekipa sa maksimalnim učinkom u prva dva kola, a nakon trećeg će Kotor varoš ostati neporažen i to zahvaljujući fenomenalnom golmanu Milanu Kutiću prije svega, a onda i strijelcima Laletu Bašiću, Nemanji Kneževiću i Aleksandru Tepiću.

Borac je poveo poslije šest minuta igre kada Slaviša Maksimović pogađa za 1:0, a prednost u 14. minuti duplira Stefan Savić. Sigurnom igrom Borac je držao prednost i čuvao svoju mrežu netaknutom.

Ipak u drugom poluvremenu i druga slika na terenu. Kotor Varoš blickrigom u 25. i 26. minuti dolazi do izjednačenja golovima Bašića i Kneževića, a pobjedu na dvije minute do kraja donosi Aleksandar Tepić.

Policajac je u drugom meču istim rezultatom slavio na gostovanju kod Boračke i tako stigao do druge pobjede, a Boračka upisuje i treći poraz. I ovaj meč je bio jako turbulentan, gosti su do pobjede stigli u 38. minutu golom Glamočića, a nakon utakmice bilo je i nemilih scena. Kako je ostalo u zapisniku, Dragan Francuz je pokušao fizički da se obračuna sa sudijom Nikolom Tadićem nakon utakmice, zbog čega je zaradio i direktan crveni karton.

KMF BORAC - KMF KOTOR VAROŠ 2:3 (2:0)
Dvorana "Borik"
Gledalaca: 150
Sudije: Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (oba Banjaluka)
Strijelci: 1:0 Maksimović 6, 2:0 Savić 14, 2:1 Bašić 25, 2:2 Knežević 26, 2:3 Tepić 38
Žuti kartoni: Maksimović (Borac), Tepić, Nedić (Kotor Varoš)

BORAC: Blagojević, Pejičić, Zec, Ivanagić, Janković, Petrović, Mirković, Savić, Stojičić, Maksimović, Ratković, Munjiža, Lukajić

KOTOR VAROŠ: Kutić, Đukić, Bašić, Knežević, Tepić, Vučanović, Bjelošević, Radiša, Nedić, Glamočak, Babić, Gavrić, Trifković, Tatar

KMF BORAČKA - KMF POLICAJAC 2:3 (1:2)
Arena Gradiška
Gledalaca: 100
Sudije: Željko Dragojević i Nikola Tadić (oba Banjaluka)
Strijelci: 1:0 Gavrić 6, 1:1 Vučić 13, 1:2 Vučić 17, 2:2 Stanivuković 27ag, 2:3 Glamočić 38
Žuti kartoni: Gavrić, Majadanac (Boračka), Glamočić, Vučić, Tatić (Policajac)
Crveni karton: Dragan Francuz (Boračka) nakon utakmice, Nikša Gligić trener Policajca 40

BORAČKA: Sanjicki, A. Majdanac, Bunić, Kovljen, Paštar, Kotur, G.Majdanac, Knežić, Latinović, Škorić, Gavrić, Francuz

POLICAJAC: Stanivuković, Aleksić, Đukarić, Tatić, Đaković, Stojanović, Nikić, Verić, Vučić, Sr. Đukanović, Sa. Đukanović, Galić, Glamočić, Dobrijević

Policajac 1 : 5 Borac
Sokrates 0 : 3 Željeznica
Boračka 9 : 1 Nevesinje
Leotar 4 : 3 Kotor Varoš