Prijedor uzeo bod

Rukometaši Prijedora nastavljaju seriju uspjeha u Drugoj ligi Republike Srpske. Nakon remija 28:28 u Srpcu i pobjede 29:28 kod RK Laktaši remi 27:27 izborili su u Brčkom.

Prvo poluvrijeme tim “Perihela” bio je bolji i taj dio su riješili sa 7 golova viška (18:11).

U nastavku domaći su održavali stečenu prednost.

Prednost Brčaka od 9 golova topila se poslednjih 15 minuta ovog meča. Nerješiva zagonetka za domaći tim i junak susreta bio je golman ORK Prijedora Boško Kragulj.

Mlado borbeno jato Jovice Radakovića borilo se lavovski do zadnjeg zvižduka sudije ovog meča.
Velik doprinos osvajaju boda dao je najefikasniji igrač meča Kristijan Kecman koji je postigao 10 golova.

U timu ORK Prijedor 9 golova postigao je David Đaković. Po 3 gola postigli su Ognjen Puzić i Bojan Škarić a Slavko Davidović 2 gola. Još su igrali: Oleg Miljuš, Aleksandar Mudrinić, Danilo Novaković, Petar Grbić i Kosta Marčetić.

Zanimljivo je da je ORK Prijedor prvi klub koji je odnio bod iz Brčkog.

Sa pet pobjede, dva remija i dva poraza i 10 bodova ORK Prijedor je na četvrtom mjestu.

Nakon trećeg uzastopnog gostovanja, ORK Prijedor je domaćin RK Čelinac.

Izvor:infoprijedor.ba

Perihel 27 : 27 Prijedor
Teslić 33 : 28 Srbac
Borac M:TEL 2 30 : 21 Leotar 2
Sava 2019 25 : 5 Srednjoškolac
Laktaši 2020 31 : 21 Čelinac