Hercegovina poražena u Vogošći

Vogošća - Hercegovina

U 14. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su večeras u Vogošći od istoimenog domaćeg sastava rezultatom 37:34.

Nakon početnih 0:2 domaći su vrlo brzo preokrenuli rezultat i do poluvremena stekli ozbiljnu prednost od sedam golova. Nevesinjci su u drugom poluvremenu stabilizovali igru, značajno popravili napadački učinak, ali i dalje u odbrani nije bilo potrebne čvrstine.

Veliki hendikep za goste bio je i prestrogi crveni karton Ivanoviću.Hercegovina je na minut prije kraja spustila prednost rivala na samo dva gola, ali je to bilo prekasno da se napravi uzbudljiva završnica.

Na kraju jesenjeg dijela prvenstva gost u Nevesinju biće Krivaja. I u prva dva kola drugog dijela Premijer lige Hercegovina će biti domaćin. Bodovi iz ovih utakmica biće presudni za borbu za opstanak u elitnom rangu.