Leotar nema rješenje za Slaviju: Šesti trijumf Sokolova u sezoni

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva savladali su večeras u Istočnom Sarajevu Leotara 88:83, u utakmici 12. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Sporo su i jedna i druga ekipa napadački ušle u ovaj meč. Slavija je igrala dosta dobru odbranu u prvoj dionici, ali nije to uspjevala da naplati u napadu. I jedni i drugi promašuju neke čiste situacije u napadu, ali poslije početnih 2:0 Leotara, Slavija je provela četvrtinu u vodstvu. Nisu gosti osim zapaženog Šakotića imali igrača koji će ubaciti poene iz igre, ali ih je držao veliki broj bacanja, čak 10, naspram nula domaćih, pa na kraju prve dionice Slavija ima prednost samo 18:16.

Druga četvrtina kreće u znaku Trebinjaca. Tri vezane trojke, prvo jedna Anđušića, pa dvije kapitena Vladimira Aleksića za kratko vrijeme odvajaju Leotara na +9, 29:20. Ipak, kako prednost došla, tako i otišla. Trojka Aleksandra Ilića poslije strpljivog napada, pa Makalea Foremana odmah iza toga tjera trenera Marka Ičelića da zove timeout pri rezultatu 29:26. Nije on dao rezultat, Slavija dobrom odbranom zatvara napad, a u napadu Ilić i Krunić polaganjem vraćaju prednost i serija Sokolova raste do 10:0. Seriju prekida Stefan Adžić svojim poenima, a onda Šakotić krade loptu i pogađa lagano za novih +3 Leotara, 33:30. Dušan Elez trojkom vraća egal, a novajlija Henry Tanksley koji je debitovao u ovoj utakmici poenima uz dodatno bacanje i +3, 36:33. Elez je polovičan sa bacanja, a nakon toga Ilić postiže još jednu trojku i serija Slavije raste opet na 10:0, 40:33. Ponovo je prekida Stefan Adžić nakon loše komunikacije u odbrani, a onda i Ninković za smanjenje vodstva na -4, a do kraja i ostaje ta razlika, te Slavija na poluvrijeme nosi +4, 43:39.

Treća četvrtina prolazi u jednoj gotovo egal utakmici. I jedna i druga ekipa su izvele dosta slobodnih bacanja, ali u finišu četvrtine se Slavija gubi na terenu i u posljednje tri minute postižu samo jedan poen, što gosti koriste i serijom 8:1 ulaze u posljednju četvrtinu sa +6, 68:62.

Zaključala je Slavija svoj koš četiri minute četvrte četvrtine i serijom 11:0 došla do 73:68. Igrali su jako dobro, racionalno, a kada je Aleksandar Ilić pogodio trojku za vodstvo 71:68 digao je dvoranu na noge i to je nosilo Slaviju u narednom peridou. Luka Anđušić na kratko prekida seriju, ali Foreman koji je dugo tražio vanjski šut u ovoj utakmici pogađa novu trojku za odbijanje naleta Leotara. Isforsirao je Leotar šut za tri poena, no nije ga slušao u četvrtoj četvrtini, pa Slavijan prednost raste i do +4, 84:76. Ipak, dva loša napada domaćih i pet vezanih poena Šakotića vraćaju Leotar u život, 84:81. Na minut do kraja Slavija igra još jedan loš napad, no Leotar je smušen u posjedu, pa vraćaju loptu Sokolovima i na minut do kraja Srđan Stanić zove timeout, pri rezultatu 84:81. Nije uspjela Slavija ni izvesti loptu, pa je Leotar krenuo u akciju, no Košanin ne pogađa. Leotar pravi faul na Bojoviću, koji pogađa oba bacanja i Slavija na 42 sekunde do kraja ima +5, 86:81. Opet je Košanin išao na solo prodor, opet nije pogodio, a onda Foreman troši vrijeme do kraja i postiže poene za 88:81. Sa zvukom sirene, Šakotić samo postavlja konačan rezultat utakmice, 88:83, pa Slavija i drugi put ove sezone dobija Leotara.

Najefikasniji na meču bio je Aleksandar Ilić sa 24 poena, a 16 je ubacio Makale Foreman. Kod Leotara, Dejan Šakotić sa 23 poena je bio najefikasniji, a dvocifren je bio još samo Draško Albijanić sa 13 poena.

SLAVIJA – LEOTAR 88:83 (18:16,25:23, 19:29, 26:15)