Željeznici pripao derbi, Borac čuva šest bodova prednosti

Futsaleri Željeznice savladali su Policajca 6:4. Prvo poluvrijeme apsolutno pripada domaćoj ekipi koji postižu na vrijeme vodeći gol. Igrala se 7. minuta Dragan Ikonić odigrava na drugu stativu za Đordu, ovaj ne uspjeva da uputi šut ka golu, ali se lopta vraća Ikoniću koji snažno šutira pod prečku za vodstvo.

Policajac je imao kratku rotaciju, dvije izmjene na klupi, ali su se vrlo brzo dali na "višak" sa Đukarićem u toj ulozi, no to nije davalo rezultat. Dosta grešaka su pravili u predaji lopte, lopta je sporo tekla i Željeznica je, uz određene propuste u odbrani, ipak znala da se odbrani od svega toga. Uz sve to, Elez, Šćepanović i Ikonić pogađaju za velikih 4:0 na poluvremenu.

U nastavku utakmice kao da je druga ekipa Policajca izašla na teren. Shvatili su šta im je za činiti, Dragan Verić je preuzeo ulogu golmana-igrača i strpljivom igrom su gradili prilike. Željeznica je odolijevala do 27. minute, a onda lijepu akciju završava Tatić. U 34. minutu je i 4:2, strijelac Dragan Verić. Imao je Policajac momentum na svojoj strani, imao je i tajmaut da predahne, ali onda greška u predaji lopte i kapiten Slobodan Elez pogađa za 5:2. Uzvratio je Tatić drugim golom za 5:3, a onda Policajac promašuje fenomenalnu šansu za 5:4. Umjesto toga, golman domaćih Đuro Dragović hvata loptu i preko čitavog terena pogađa za 6:3. Do kraja, samo Nikić uspjeva da smanji na 6:4 i to je bilo sve u ovoj utakmici.

Banjalučki Borac se vratio pobjedama i nastavio da održava šest poena prednosti u odnosu na prvog pratioca Željeznicu. Banjalučani su u drugom poluvremenu prelomili utakmicu protiv Nevesinja i slavili 5:2.

KMF ŽELJEZNICA TRNOVO - KMF POLICAJAC 6:4 (4:0)
SRC "Slavija", Istočno Sarajevo
Gledalaca: 50
Sudije: Darko Vukojević i Dejan Lazić (oba Doboj)
Strijelci: 1:0 Ikonić 7, 2:0 Elez 15, 3:0 Šćepanović 17, 4:0 Ikonić 18, 4:1 Tatić 27, 4:2 Verić 34, 5:2 Elez 36, 5:3 Tatić 37, 6:3 Dragović 38, 6:4 Nikić 38
Žuti kartoni: Miletić (Željeznica), Verić (Policajac)

ŽELJEZNICA: Dragović, Minić, Bjelica, Perović, Elez, Miletić, M. Bjelica, Šćepanović, Đorda, Ikonić

POLICAJAC: Stanivuković, Nikić, Verić, Đukarić, Glamočić, Galić, Tatić

KMF BORAC - KMF NEVESINJE 5:2 (2:2)
Dvorana "Šoping centar", Banja Luka
Gledalaca: 30
Sudije: Velimir Drinić (Modriča) i Slaviša Mitrović (Šamac)
Strijelci: 1:0 Zec 7, 1:1 Zečević 13, 2:1 Zečević 15ag, 2:2 Kljakić 17, 3:2 Munjiža 24, 4:2 Maksimović 26, 5:2 Mirković 40
Žuti kartoni: -

BORAC: Radović, Pejičić, Zec, Munjiža, Maksimović, Ratković, Stojičić, Eskić, Savić, Mirković, Ivanagić, Sremac

NEVESINJE: Kilibarda, Gutić, Zečević, G. Prodanović, Andrić, Šiljegović, Kljakić, S. Prodanović, Kalem, Adžić, Radović

KMF SOKRATES - KMF KOTOR VAROŠ 3:6 (2:4)
Gledalaca: 10
Sudije: Siniša Ivančević i Željko Dragojević (oba Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Knežević 12, 0:2 Trifković 13, 1:2 Rosić 14, 1:3 Tatar 17, 2:3 Jokanović 18, 2:4 Nedić 18, 2:5 Knežević 21, 3:5 Gaćeša 23, 3:6 Knećević 26
Žuti kartoni: Gaćeša, Rosić (Sokrates), Knežević (Kotor Varoš)

SOKRATES: Kalinić, Rosić, Gaćeša, Vučić, Petrović, Kurtinović, Jokanović, Trnjak, Bajić, Strika, Vukić,

KOTOR VAROŠ: Kutić, Nedić, Bašić, Tepić, Knežević, Vučanović, Đukić, Tatar, Trifković, Babić, Gavrić, Radiša

KMF BORAČKA - KMF LEOTAR 3:2 (1:0)
Arena Gradiška
Gledalaca: 100
Sudije: Tomislav Gračanin i Vanja Ajder (Oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Bunić 15, 2:0 Kovljen 24, 2:1 Francuz 29ag, 3:1 Vukobratović 30, 3:2 Sr. Andrić
Žuti kartoni: Sr. Andrić (Leotar)
Crveni karton: Savo Andrić (Leotar) 24

BORAČKA: Vasić, Majdanac, Knežić, Vukobratović, Francuz, Kotur, Bunić, Majdanac, Kovljen, Latinović, Vukobratović, Paštar

LEOTAR: Đurić, Begenišić, Cimirot, Sr. Andrić, Ćorović, Aćimović, Sa. Andrić, Vujović, Krunić

Policajac 1 : 5 Borac
Sokrates 0 : 3 Željeznica
Boračka 9 : 1 Nevesinje
Leotar 4 : 3 Kotor Varoš