Akademcu pripao trebinjski derbi u Kupu, Fočaci bolji od Višegrađana

Medicinski fakultet Foča prošao pored Višegrada

Četiri utakmice prvog pretkola Kupa Republike Srpske u futsalu odigrane su večeras.

Rudar iz Stanara je poslije boljeg izvođenja šesteraca savladao Teslić u gostima. U regularnom toku bilo je 8:8, uz čak šest golova Milana Markuljevića, ali ni sjajni igrač Teslića nije mogao sam da riješi utakmicu u regularnom dijelu. U udarcima sa šest metara spretnija je gostujuća ekipa i slavi prolaz u prvo kolo Kupa Republike Srpske.

Akademac je u trebinjskom obračunu savladao Zahumlje, koji nije imao sve igrače na raspolaganju za ovaj susret. U utakmici punoj preokreta, gdje je vodio Akademac, pa Zahumlje, Akademac na kraju slavi prolaz u prvo kolo 3:2.

Radnički iz Novog Goražda je otišao nekompletan na gostovanje u Rudo, ali je slavio pobjedu 3:2. Pobjedodnosni gol postigao je u posljednjim trenucima meča Aleksandar Janković nakon dosuđenog šestog faula domaćinu i kaznenog udarca.

U posljednjoj utakmici večeri Medicinski fakultet Foča je savladao Višegrad 4:2, koji je također došao nekompletan na gostovanje u Foču. Drakul i Simović su doveli Fočake do 2:0 na poluvremenu, Ostojić je na samom startu drugog dijela povisio na 3:0 i izgledalo je da to ide u jednom smjeru. Ipak, Savić sa dva gola u 28. i 30. minutu vraća neizvjesnost u meč, ali dileme oko pobjednika otklanja Vuković golom u 38. minuti.

FC RUDO - FC RADNIČKI NOVO GORAŽDE 2:3 (2:2)
Gradska dvorana u Rudom
Gledalaca: 50
Sudije: Bojan Pejić (Sokolac) i Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad)
Strijelci: 1:0 Mršević 12, 1:1 N. Đurđević 17, 1:2 Đ. Đurđević 19, 2:2 Mitrović 19, 2:3 Janković 40 (10m)
Žuti kartoni: Janković (Radnički)

RUDO: Z.Novaković, Cerović, Dragičević, Đerić, M. Novaković, Mitrović, Mršević, Jakovljević, Đupović

RADNIČKI: Jagodić, D. Čarapić, Đ. Đurđević, N. Đurđević, Janković, Cigale, Jovanović, M. Čarapić, Kajević, Tomić

FC ZAHUMLJE - FC AKADEMAC 2:3 (1:1)
Dvorana "Miloš Mrdić", Trebinje
Gledalaca: 100
Sudije: Dušan Berak (Trebinje) i Đorđe Krunić (Foča)
Strijelci: 0:1 O. Šešelj 16, 1:1 Sa. Andrić 19, 2:1 Vico 28, 2:2 Aćimović 34, 2:3 Zečević 35
Žuti kartoni: Sr. Andrić, Vujović (Zahumlje), P. Šešelj, O. Šešelj (Akademac)

ZAHUMLJE: Tubić, Begenišić, Sr. Andrić, Vico, Milidragović, Sa. Andrić, Ninković, Vujović

AKADEMAC: Stepanović, P. Šešelj, Milojević, Milošević, Zečević, Antunović, Rundić, Aćimović, Mandić, Medan, O. Šešelj, Belović, Janjoš, Čečur

KMF TESLIĆ - KMF RUDAR 8:8 (4:3) pen: 3:5
Dvorana "Radolinka", Teslić
Gledalaca: 40
Sudije: Goran Ilić i Slaviša Gligorić (oba Doboj)
Strijelci: 1:0 Markuljević 6, 2:0 Markuljević 6, 3:0 Markuljević 7, 3:1 Novaković 10, 3:2 Novaković Mešić 11, 3:3 Novaković 14, 4:# Pavlović 20, 4:4 Pavlović 22ag, 4:5 Smiljanić 23, 5:5 Markuljević 24, 5:6 Radić 34, 5:7 Novaković 34, 6:7 Markuljević 36, 7:7 Jaćimović 37, 7:8 Blažević 39, 8:8 Markuljević 40
Strijelci sa 6m: Jaćimović, Markuljević, Kokić (Teslić), Iličić, Smiljanić, Blažević, Novaković, Mešić (Rudar)
Žuti kartoni: Ilićić, Novaković (Rudar)

TESLIĆ; Šušković, Živković, Pavlović, Ahmić, Nikolić, Jaćimović, Markuljević, Davarović, Bosić, Kokić, Marković

RUDAR: Kerić, Novaković, Blažević, SMiljanić, Radić, Šarić, Ninković, Iličić, Mešić, Tutnjević

KMF MEDICINSKI FAKULTET FOČA - FC VIŠEGRAD 4:2 (2:0)
Gradska dvorana u Foči
Gledalaca: 60
Sudije: Njegoš Petrović (Trebinje) i Nemanja Pipović (Foča)
Strijelci: 1:0 Drakul 6, 2:0 Simović 19, 3:0 Ostojić 22, 3:1 Savić 28, 3:2 Savć 30, 4:2 Vuković 38
Žuti kartoni: -

MEDICINSKI FAKULTET FOČA: Ružić, Filipović, Vuković, Simović, Ostojić, Vilotić, Drakul, Milić, Lazović

VIŠEGRAD: Ajder, Savić, Filipović, B. Ninković, Krsmanović, D. Ninković, Vukotić, Sarić, Baranac