Miljan Bajić: Lijepo iskustvo u Beogradu

Miljan Bajić, šef stručnog štaba Laktaša Admiral bet

Iza fudbalera Laktaša Admiral bet je radni vikend u Beogradu. Prvoligaš Republike Srpske je u dva dana odigrao isto toliko kontrolnih utakmica protiv dva člana Srpske lige, grupa Beograd (treći rang takmičenja u Srbiji).

Prvo su izabranici trenera Miljana Bajića savladali ekipu Ušća rezultatom 3:2, da bi u nedelju bili poraženi (1:2) od tima Brodarca. Nema sumnje da su ove dve utakmice bile pravi testovi za klub koji je u uzlaznoj putanji što se tiče svih sektora, od takmičarskog i organizacionog do infrastrukturnog.
-Bilo je ovo fino iskustvo za mnoge naše igrače, ali i nas trener, kompletan klub. Lepo je da se klub vraća na neke prijašnje staze slave, uvek je lepo otići u Beograd, igrati fudbal i videti dosta toga dobrog i korisnog. Ovim putem želim da se zahvalim upravi koja nam je omogućila ovu mini turneju u Srbiji, stekli smo nove prijatelje koji će nam uzvratiti posetu na leto – istakao je Miljan Bajić, šef stručnog štaba Laktaša Admiral bet.
Stekao se utisak, u dva duela sa Ušćem i Brodarcem, da je odbrana Laktašana, u ovom trenutku, veći problem za stručni štab nego ofanzivni deo tima.
-Dali smo četiri, a i primili četiri gola u dva meča. Uvek igramo na gol više, u svakoj vrsti utakmice i nadam se da ćemo i na proleće, kao i jesenas, ostati na tom kursu i uspevati uvek da postignemo jedan gol više od protivnika. Protivnici Ušće i Brodarac su nam bili po meri za ovaj deo priprema. Iskoristili smo u te dve utakmice da svim momcima damo po 90 minuta. Neko je prvi dan igrao 60, a neko 30 minuta, da bi sledeći dan okrenuli minutažu, ravnomerno je raspodelili jer smo igrali duel za duelom – dodao je trener Bajić.
Laktaši Admiral bet na ovoj mini turneji nisu bili u kompletnom sastavu, stručni štab muče određeni kadrovski problemi.
-Imali smo malo problema u defanzivnoj liniji, treba još da se uigramo sa novim igračima. S nama u Beograd nisu išli povređeni defanzivci Runić i Komljenović, Dojčinović nas je napustio i otišao u Borac. Nadam se da će i ovaj deo tima, kako budu odmicale pripreme, biti na visini zadataka i da ćemo rešiti problematiku koju imamo – jasan je Miljan Bajić.
Narednu prijateljsku utakmicu Laktašani će odigrati u subotu, 11. februara u Prnjavoru protiv prvoligaša Ljubića sa početkom u 12 časova.

Poseta “Marakani”

Boravak u Beogradu ekspdicija iz Laktaša je iskoristila da poseti i stadion “Rajko Mitić”, da gleda derbi prolećne premijere između crvene zvezde i Vojvodine koji je bio posvećen legendarnom Siniši Mihajloviću.
-Bila je ovo velika privilegija za nas i čast nam je što smo uveličali jedan ovakav događaju, evocirajući uspomene na našpeg legendarnog fudbalera i trenera Sinišu Mihajlovića. Utakmica je bila borbena i prava prvenstvena, imali smo šta da vidimo i ponosni smo na činjenicu da smo bili na “Marakani” - rekao je Miljan Bajić.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)
Modriča 4 : 2 Zvijezda 09