Ponovo promjena na vrhu: Čampara zaustavio lidera, velika pobjeda Doboja

Foto/ Sport i mladi

Trinaesto kolo Premijer lige BiH u futsalu donijelo je novu promjenu na vrhu tabele, odnosno povratak Mostaraca na čelo.

Radnik je u ovoj rundi odigrao 3:3 u Konjicu protiv istoimene ekipe i prepustio je ponovo vrh Mostaru i očekivano između njih će i biti velika borba za prednost domaćeg terena u plej ofu.

Izabranici Mirka Čampare odigrali su odličan meč protiv lidera pred ovo kolo i na kraju zasluženo osvojili bod. Poveo je Radnik golom Mirka Marinkovića, uzvratio je Amir Baručija sa dva pogotka, a na drugoj strani još jedan gol do poluvremena daje Vladimir Džombić za 2:2.

U drugom poluvremenu prvi gol postiže Konjic, strijelac Dejan Debelnogić, a konačnih 3:3 u 35. minuti postavlja Mirko Marinković.

Doboj je na domaćem terenu slavio veliku pobjedu u pogledu samopouzdanja prije svega, savladano je Sarajevo 3:2.

Poveo je Doboj na isteku prvog poluvremena golom Ibrahima Husejnovića. Sarajevo se vraća pogotkom Muanisa Duvnjaka, ali Anel Sprečo donosi novo vodstvo domaćinu u 29. minutu. U 36. minutu kazneni udarac u gol pretvara Vladan Lukić, a Harun Čovrk u 37. minuti vraća Sarajevo u igru. Ipak, do kraja ne uspjevaju Sarajlije da se potpuno vrate, pa Doboj slavi izuzetno vrijednu pobjedu.

Sarajevo 1 : 13 Mostar SG
MNK Hercegovina 10 : 1 Bosna Kompred
Konjic 10 : 2 Doboj
Radnik MD Šop 12 : 4 Sloga
Brotnjo 6 : 4 Salines