Zrinjsko pregazio Posušje

Zrinjski je u 21. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine deklasirao Posušje i slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:0.

Već u osmoj minuti su zaprijetili Plemići i to preko najboljeg igrača Nemanje Bilbije čiji je udarac odlično zaustavio Luka Kukić da bi golman Posušja zaustavio i šut Marija Tičinovića šest minuta kasnije. Posušaci su prvi put zaprijetili domaćima u 21. minuti preko Rozića čiji je udarac lagano ukrotio golman Zrinjskog da bi u 35. gosti ostali sa igračem manje.

Frane Maglica je ostavio saigrače na cjedilu budući da je dobio dva žuta kartona u svega deset minuta i to oba zbog prekršaja na Nemanji Bilbiji, te je morao ranije u svlačionicu. Šest minuta kasnije, Plemići su realizovali brojčanu nadmoć. Josip Ćorluka je lijevom nogom ubacio sa desne strane, a mrežu Luke Kukića je zatresao Nemanja Bilbija koji je tako postavio rezultat prvog dijela.

Trener gostiju, Goran Granić, je na poluvremenu izvršio dvije izmjene, pa su umjesto Rozića i Markovića, na teren ušli Brković i Dadić, a u 48. minuti su mogli i iznenaditi Plemiće, no šut glavom Jovića je otišao preko gola. Pet minuta kasnije Zrinjski je udvostručio prednost. Mario Tičinović je šutirao, lopta na putu ka golu zakačila nekog od igrača Posušja i došla do Josipa Ćorluke koji je majstorski pogodio mrežu Kukića i donio veliko slavlje Ultrasima.

U 67. minuti susreta, Tomislav Kiš je izveo slobodnjak iskosa sa lijeve strane, a lopta na putu ka golu nije nikog dotakla, te je završila zamalo pored gola Luke Kukića da bi osam minuta kasnije Zrinjski postigao treći gol i to preko Marija Tičinovića koji je odigrao odličan dupli pas sa Tomislavom Kišom i pogodio mrežu gostujućeg čuvara mreže. U 76. minuti susreta je već bilo 4:0.

Petar Sučić je majstorski centrirao, a drugi put danas Nemanja Bilbija zatresao mrežu gola gostujućeg golmana. U 85. minuti susreta Luka Begić je centrirao, a Dominik Begić pogodio stativu gola Marića da bi u 90. minuti susreta Nemanja Bilbija treći golom na utakmici postavio konačan rezultat susreta.

Stadion: Bare. Gledalaca: 3.500. Sudija: Musić Admir (Hrasnica). Žuti kartoni: Jović, Maglica (Posušje). Crveni karton: Maglica (Posušje). Strijelci: 1:0 - Bilbija (41), 2:0 - Ćorluka (53), 3:0 - Tičinović (74), 4:0 - Bilbija (76), 5:0 - Bilbija (90).

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Ivančić (63. Kiš), Ćuže (75. Jukić), Jakovljević, Sučić, Ilinković (75. Zlomislić), Memija (63. Ismajlgeci), Tičinović (79. Malekinušić), Bilbija. Trener: Krunoslav Rendulić.

Posušje: Kukić, Maglica, Landeka, D. Begić, Rozić (46. Brković), Pavlović, Z.Begić (56. Bešlić), Jović (78. Milanović), Marković (46. Dadić), Roca (70. L. Begić), Lučić. Trener: Goran Granić.

Tuzla City 0 : 0 Sloga Meridian
Velež 1 : 0 Borac
Široki Brijeg 1 : 3 Sarajevo
Zrinjski 5 : 0 Posušje
Leotar 1 : 1 Igman
Željezničar 1 : 0 Sloboda