Zvijezda 09 bolja od Kozare

U utakmici 19. kola m:tel I lige Republike Srpske fudbaleri Kozare su danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci dočekali treće plasiranu ekipu prvenstva Zvijezdu 09 iz Etno sela Stanišići i doživjeli poraz.

Oko dvije stotine gledalaca po ugodnom vremenu posmatralo je veoma dinamičnu utakmicu. Već od prve minute igra se potpuno otvoreno, a prvu šansu za goste iz Etno sela Stanišići propušta Kojić, koji šutira iz voleja pored gola Kozare. Pokušava Malbašić iz slobodnog udarca u 12. minuti, ali je Kulić na mjestu. Tri minuta kasnije ponovo pokušava Kojić, ali je neprecizan. U 19. minuti odlično na loptu nakon slobodnog udarca Malbašića natrčava Pljevaljčić, ali Kulić odbija loptu. Uslijedio je brz kontranapad gostiju, lopta dolazi do Zočevića koji oštro šutira, a lopta se od stative odbija u Glišićevu mrežu i Zvijezda 09 vodi sa 0-1. Bokić jako šutira u 30. minuti, ali je neprecizan. Pokušava Kozara da dođe do izjednačenja. Beuk pokušava pronaći Glišića u petercu, ali Kulić istrčava i presijeca napad u 37. minutu. U dva navrata, Šikanjić istrčava sam pred Kulića, ali oba puta pomoćni sudija signalizira nedozvoljenu poziciji. Na drugoj strani, u posljednjoj minuti poluvremena pokušava Janjić, ali odbrana Kozare blokira njegov šut i na poluvrijeme se odlazi sa minimalnim vođstvom gostiju.

Pokušava Šikanjić odmah na početku drugog poluvremena, ali Kulić brani. U 55. minuti oštar šut Malbašića odlazi pored gola. Igra se dosta brzo i dinamično, šef stručnog štaba Kozare Alen Medović uvodi mlade Čamdžića, Veljkića, a nešto kasnije Ilića i Komlenića, i Kozara napada. Čamdžić pronalazi Veljkića, ali Kulić brani njegov pokušaj. U 74. minuti, brza kontra gostiju  i Mujagić postiže gol za vođstvo domaćih od 0-2. Minut kasnije, nesvakidašnja scena, glavnog sudiju Panića, zbog povrede, zamjenio je četvrti sudija Lazić. Dva minuta kasnije, pokušava ponovo Mujagić, ali je Glišić na mjestu. Pokušavaju na drugoj strani Jandrić i Rudan, ali su neprecizni. U 84. minuti ponovo kontra gostiju, Kojić je precizan i postavlja konačnih 0-3 i gosti odnose sva tri boda iz Gradiške.

Sljedeće subote, 25. 3. 2023. godine igraju se utakmice 20. kola m:tel I lige Republike Srpske Fudbaleri Kozara će će put Janje gdje će im domaćin biti ekipa Podrinja. Utakmica počinje u 15 časova.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Stojnić S., Blagojević A. (od 65. min. Ilić D.), Rudan M., Malbašić A. (od 80. min. Komlenić A.), Glišić D., Jandrić S., Šikanjić M., Beuk S. (od 46. min. Čamdžić A.), Pljevaljčić O. (od 57. min. Veljkić Đ.), Pepić D., trener Medović A., klupa: Modić S., Pliego S., Matić B., Pejić S., Sadiković A.

FK Zvijezda 09 (Stanišići): Kulić L., Janković L., Janjić A., Bajić D., Mujagić A. (od 86. min. Resić Š.), Dujaković M., Zočević M. (od 75. min. Ristanović O), Bokić J. (od 56. min. Blažević E.), Vadze Godswill K. S. (od 75. min. Sekulović M.), Sinanović A., Kojić N. (od 86. min. Matić K.), trener: Karačić T., klupa: Krajišnik D., Janjić S., Živanović D.,  Tešić V.

Radnik 2 : 2 Slavija
Famos 3 : 1 Ljubić
Sutjeska 2 : 1 Drina
Tekstilac 1 : 0 Željezničar
Laktaši 1 : 0 Rudar Prijedor
Krupa 5 : 1 Sloboda (MG)