Sloga porazila Gradačca

Rukometaši Sloge su igrali onoliko koliko je bilo potrebno da bi zabilježili novu prvenstvenu pobjedu. Bez većih problema slavili su protiv Gradačca rezultatom 36:30.
Sloga je od početka nametnula svoj ritam. U 10.minutu Sloga je imala vođstvo 5:3. Zatim dodaju gas i serijom 3:0 i dolaze do plus pet 8:3. Međutim gosti se ne predaju uzvraćaju istom mjerom i smanjuju zaostatak 6:8. Od tog trenutka igralo se uglavnom gol za gol. Sloga je održavala dva gola viška. A na odmor domaći odlaze sa tri gola prednosti 19:16.
Na otvaranju drugog poluvremena sa tri uzastopna gola Sloga odlazi na plus šest 22:16 (33.minut). U 37.minutu Sloga je imala vođstvo 27:20.U 46.minutu Sloga dolazi do velikih osam golova viška 30:22. Mirno su priveli susret kraju i slavili važnu pobjedu 36:30.
Dobojlije su i u narednom kolu domaćini kada im u goste dolazi komšijska Gračanica.
Najefikasniji u redovima Sloge bili su Dušan Miliević sa 8 i Stanko Stanković sa 7 postignutih golova. kod gostiju istakli su se Jasmin Hrnjić sa 6, a po četiri su dodali  Eldin Voloder i Ismar Bristrić.

SLOGA - GRADAČAC 36:30 (19:16)

Dvorana: Osnovne škole " Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 30. Sudije: Elvir Hasić i Adnan Nurić (oba iz Gračanice). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 3(2), Gradačac 8(7). Isključenja: Sloga 16, Gradačac 6 minuta.
SLOGA: Bogdanović (5 odbrana, sedmerac), Stojanović 3(1), Đorđević, Stanković 7, Marković 1, Tulendić 4, Bogdan Peštić 2, Nemanja Peštić 2, Simić 1(1), Knežević 2, Miličević 8, Maričić 4, Dejanović, Ristić 2, Đurić, Bajović (4 odbrane). Trener: Miljan Stanić.
GRADAČAC: Kahvedžić 1, Hrnjić 6(5), Đulić 3, Kustudić 2, Kadić 3, Halilković (4 odbrane), Pedić 4, Voloder 4, Omić ( 5 odbrana, sedmerac), Demirović 2, Begović 2, Sarajlić 2, Bristrić 4(2), Golubvić 1. Trener: Slaviša Ignjić.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća