Partizan pregazio Real

Real je u Beogradu bio bez Vilijams-Gosa i Ljulja, ali teško da bi mu i oni pomogli da izbegne poraz u crno-belom grotlu “Štark arene” pred novim ovosezonskim rekordom po broju navijača – 20.068. Partizan je na korak od četvrtfinala Evrolige! Partizan - Real 104:90.

Odluka je pala u poslednjoj četvrtini kada su Beograđani još jednom došli do dvocifrenog plusa, samo se više nisu spuštali na jednocifren minus.

Fešta je počela pet minuta pre kraja kada je Naneli u kontri zakucao za +18 (94:76).

Posle rezultatske klackalice u prvom kvartalu, pred poluvreme je Partizan došao do dvocifrene prednosti posle poena Nanelija, a onda i do +13 nakon koša Pantera.

U trećoj deonici se išlo i do +14, ali je sredinom tog perioda Musa pogodio za prilazak na -5 (56:61).

Eksum je tada trojkom odbio nalet rivala (64:56), brzo je Partizan vratio dvocifren plus (68:56), da bi Musa dva minuta pre poslednje pauze između četvrtina ponovo primakao Real na -5 (67:72).

Odluka je pala startom poslednjeg kvartala, tri uspešna bacanja Anđušića i trojka Ledeja za 84:72. Razlika više nije padala na jednocifrene razmere.

Kada je Tavares dobio peti faul u napadu nad Ledejom, onda još dobio i tehničku, a zatim Naneli zakucao pet minuta pre kraja za 94:76 priči je došao kraj…

U 33. kolu Evrolige Partizan 7. aprila gostuje Monaku trenera Saše Obradovića.

PARTIZAN – REAL 104:90 (21:23, 28:15, 29:34, 26:18)

Beograd – Dvorana: Štark arena. Gledalaca: 20.068. Sudije: Karmelo Paterniko, Pjotr Pastusjak, Saulius Racis.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Eksum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.

REAL: Kozer, Fernandez, Abalde, Hanga, Hezonja, Rodrigez, Dek, Poare, Kornelie, Tavares, Ndiaj, Musa. Trener: Ćus Mateo.