Sloga bolja od Borca

Rukometači Sloge su u "vječitom derbiju" na svom terenu savladali aktuelnog šampiona ekipu Borca M:tel iz Banja Luke rezultatom 30:24. Tako su protiv rivala ove sezone upisali obje pobjede pošto su ih prethodno jesenas savladali u Banjoj Luci.
Sloga je tokom cijelog susreta bila bolji protivnik. U prvih devet minuta igralo se u egalu gol za gol tada je bilo neriješeno 4:4. A onda domaći dodaju gas i sa četiri gola u nizu dolaze do vođstva 8:4. Tu razliku Sloga je držala do 23.minuta, tada je Borac uzvratio serijom 4:0 i došao do izjednačenja 11:11. Zatim Dobojlije golovima Miličevića i Tulendićs prekidaju seriju gostiju i ponovo imaju prednost 13:11. U toku je bio 29.minut kada su Banjolučani imali dva igrača više i napad, ali roletnu je spustio Bogdanović odbranio zicer i spriječio da dođu do poravnanja, ostao je rezultat 14:13. To u sljedećem napadu materijalizuje Danilo Ristić za 15:13. S tim rezultatom se otišlo na odmor.
Sloga je u drugom dijelu igrala sve bolje. Povećavali su prednost. U 40.minutu izabranici Miljana Stanića dolaze do pet golova viška 21:16. Igrao se 51.minut kada Borac dolazi do minus tri 21:24. Onda domaći ubacuju u brzinu više prave seriju 4:0 i dolaze do najveće prednosti na utakmici 28:21 (58.minut). Mirno su priveli meč kraju i slavili 30:24.
Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Bojan Tulendić sa 6, te Nemanja Peštić i ove sezone ponajbolji i najkonstantniji Dušan Miličević sa po pet golova. U redovima Borca najubojitiji je bio Nikša Petrović sa 8, dok je četiri gola dodao Vlado Draganić. Borac je većeg poraza spašavao Slađan Subotić koji je sakupio 12 odbrana, od toga jedan sedmerac. Na drugoj strani Slogin Milutin Bogdanović imao je 10 odbrana, takođe odbranio jedan sedmerac.

SLOGA - BORAC M:TEL 30:24 (15:13)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović". Gledalaca: 70. Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor).Sedmerci: Sloga 4(2), Borac M:tel 5(4). Isključenja: Sloga 12, Borac M:tel 14 minuta. Diskvalifikacija(treće isključenje): Ognjen Kalamanda (Borac M:tel) u 56.minutu.
SLOGA: Bogdanović (10 odbrana, sedmerac), Blagojević, Stojanović 2, Stanković 4, Marković 1, Tulendić 6(1), Bogdan Peštić 2, Nemanja Peštić 5, Simić, Nikola Knežević 2, Miličević 5, Maričić 1, Dejanović, Ristić 1, Đurić 1(1), Bajović (odbrana). Trener: Miljan Stanić.
BORAC M:TEL: Brkić (odbrana), Ivanović 2, Kalamanda 2, Petrović 8(4), Stojanović, Nježić 2, Lukić, Luka Knežević 1, Tepić 2, Malivojević 2, Draganić 4, Letić, Rožić 1, Subotić (12 odbrana, sedmerac), Nevio Knežević, Bajčeta. Trener: Mirko Mikić.

Hercegovina : Borac M:TEL
Vogošća : Leotar
Maglaj : Gračanica
Konjuh : Čapljina
Sloboda : Izviđač
Sloga : Goražde