Dosadan remi u Trebinju

Fudbaleri Leotara i Slobode su u jednoj dosadnoj utakmici na Policama odigrali 0:0 u 28. kolu Premijer lige

U prvom poluvremenu nismo vidjeli gotovo ništa. Kao da je važnost same utakmice i jednima i drugima okovale noge, pa smo vidjeli jedno od najlošijih poluvremena u posljednjih nekoliko sezona sigurno.

Jedino vrijedno pomena je situacija iz 33. minute kada je Dragan Petrović propustio da isključi fudbalera domaćih Danila Šipovca. Ofanzivcu Leotara je pobjegla lopta, a onda, istina nenamjerno, startuje neoprezno na Kenana Delića iznad članka. Ostao je fudbaler Slobode u velikim bolovima na terenu, ukazivala mu se pomoć, ali je na svu sreću nastavio utakmicu. Zanimljivo, oba aktera su napustila teren na poluvremenu, Delić očigledno nije više mogao zbog udarca, a Šipovac je ustupio mjestu Dennisu Stojkoviću.

U nastavku susreta utakmica malo življa, ništa previše, ali smo bar vidjeli neke prilike. Nakon slobodnog udarca sa nekih tridesetak metara i centaršuta na glavu, Haris Handžić šutira, ali Bukvić je budan. Uzvratio je na drugoj strani Said Husejinović nakon što mu se odbila jedna lopta poslije šuta Pervana, sjajno šutira sa sedamnaest metara, ali Puletić paradom izbaucje u korner. Na drugoj strani Aćimović proba šut, mlako.

Imao je Aćimović i u 81. minuti priliku, vratila mu se lopta negdje na visinu penala, ali užasno šutira, visoko preko gola.

Do kraja susreta praktično i nije bilo uzbuđenja, ako izuzmemo crveni karton za Georgieva zbog dva brza žuta kartona, ali to nije bitnije promijenilo situacija na terenu, pa je ostalo 0:0.

Igman 3 : 0 Sloga Meridian
Leotar 0 : 0 Sloboda
Tuzla City 3 : 1 Posušje
Zrinjski 2 : 3 Sarajevo
Široki Brijeg 1 : 0 Velež
Borac 2 : 0 Željezničar