Kozara slavila u Derventi

U Derventi je  danas odigrana utakmica 27. kola m:tel I lige  Republike Srpske u kojoj je Kozara slavila nad Tekstilcem sa 1-3.

Prve minute prolaze u igri između dva šesnaesterca, bez izglednijih šansi. U 23. minuti lopta pogađa u ruku Pljevaljčića i sudija Aleksić pokazuje na bijelu tačku. Izvođač za domaćina je Jovanović koji šalje loptu u mrežu Kozare i Tekstilac vodi sa 1-0. Nisu se mnogo obazirali igrači Kozare na vođstvo domaćina i igraju svoju igru. U 33. minuti Komlenić šalje loptu Glišiću, ovaj prosljeđuje Šikanjiću koji je posprema u mrežu Tekstilca i rezultat je izjednačen. Tri minuta kasnije, jedanaesterac za Kozaru. U šesnaestercu domaćina srušen je Šikanjić. Glišić je izvođač i postiže svoj petnaesti gol ove sezone i Kozara vodi sa 1-2. U 41. minuti, brza kontra Kozare, lopta dolazi do Šikanjića koji postiže drugi gol na utakmici i povećeva vođstvo Kozare na 1-3.

U drugom poluvremenu izabranici Alena Medovića vješto kontrolišu igru. U dva navrata pokušava Sadiković ali bez uspjeha. Odbrana Kozare zaustavlja sve napade domaćina na vrijeme, dok Kozara pokušava da povećava vođstvo. Pokušavaju Glišić i Šćekić, ali su neprecizni. U 88. minuti Šikanjić nakon jednog takvog kontranapada izlazi sam pred Markovića, ali ovaj zaustavlja njegov šut. Rezultat se do kraja ne mjenja i Kozara stiže do pete pobjede u proljetnom dijelu prvenstva, treće u posljednja četiri kola prvenstva odigranih u proteklih dvanaest dana.

Nema mnogo vremena za odmor za fudbalere Kozare, na redu je peta utakmica u dvije sedmice. Već u subotu, 29. 4. 2023. godine igraju se utakmice 28. kola m:tel I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci ugostiti Sutjesku iz Foče. Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta.

FK Tekstilac (Derventa): Marković I., Marić D., Đekić S.,  Jolović D., Jovanović U., Perić O. (od 64. min.l Aleksić A.),  Prljeta N., Bašić S. (od 73. min. Duvnjak S.), Sosa M. I., Duspara Z., Ignjić D.,  trener: Božičić S., klupa: Plisnić N., Đuričić S., De Melo Oliviera A. A., Ćorić D.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Šćekić F. (od 88. min. Veljkić Đ.), Rudan M., Komlenić A. (od 45. min. Malbašić A.),  Glišić D. (od 83. min. Čamdžić A.), Babić N., Šikanjić M., Sadiković A., Popović A. (od 69. min. Jandrić S.), Pljevaljčić O., Pepić D.,  trener Medović A., klupa: Modić S., Pliego S., Blagojević A., Matić B.

Rudar Prijedor 3 : 0 Slavija
Željezničar 0 : 0 Sloboda (MG)
Drina 1 : 2 Zvijezda 09
Ljubić 3 : 0 Podrinje
Radnik 2 : 1 Sloboda (NG)
Famos 5 : 0 Modriča