Pioniri Famosa osvojili titulu prvaka

Pioniri Famosa iz Vojkovića osvajači su lige Republike Srpske grupa "jug" regija "Istočno Sarajevo".

Oni su danas na svom stadionu u komšijskom derbiju za titulu ubjedljivo savladali Slaviju sa 4:0 i tako obezbijedili šampionski pehar, prvi u trenerskoj karijeri proslavljenog fudbalera i njihovog učitelja, Zorana Kokota.

Famos je dominirao u utakmici protiv Slavije i već protiv 15 minuta kapiten Pavle Samardžija pogađa za vodstvo od 1:0. Nesporazum odbrane Slavije, Milidraga i Tatara rezultuje i autogolom u 27. minuti i Famos nosi 2:0 na poluvrijeme. I nastavak susreta donosi istu sliku na terenu, pa Sergej Tešanović u 44. minutu lijepu akciju završava golom, da bi Marko Đurić u 54. minuti pogodio velemajstorski, direktno iz kornera, za 4:0.

Famosu slijedi sada doigravanje za prvaka Republike Srpske, a prva prepreka će im biti pobjednik regije "Hercegovina", po svemu sudeći Hercegovac iz Bileće.

FAMOS - SLAVIJA 4:0 (2:0)