Italijani i Englezi finalisti i u Ligi konferencije

Mančester siti i Inter se sastaju u finalu Lige šampiona, a za trofej u Ligi konferencije takođe će se boriti italijanski i engleski timovi.

Vest Hem i Fiorentina su predugo čekali, sada imaju šansu da prekinu niz bez evropskog pehara koji traje od šezdesetih godina prošlog vijeka.

"Čekićari" su i u revanšu u Holandiji bili bolji od AZ Alkmara - nakon 2:1 u Londonu, sada je bilo 1:0.

Tim Dejvida Mojesa se odlično branio, a u sudijskoj nadoknadi preko Pabla Fornalsa i stavio tačku na plasman u finale.

Vest Hem je evropski trofej osvojio 1965. kada se radovao u Kupu pobjednika kupova.

Fiorentina je, s druge strane, poslije 120 minuta izbacila Bazel.

Švajcarci su u Firenci prije sedam dana slavili 2:1, "viola" u 90 minuta uzvratila na isti način, a onda u dodatnih 30 preko Antonjina Baraka stigla do plasmana u finale - 3:1.

Prva dva gola za italijanski tim postigao je Niko Gonsales.

I Fiorentina je do sada jedini pehar na međunarodnoj sceni osvojila u Kupu pobjednika kupova (1961). Ovo će joj biti peto finale u Uefa takmičenjima...

Vest Hem i Fiorentina će se za pehar boriti 7. juna u Pragu.