Reciklaža Limenki

Košarkaši Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su ubedljivu pobedu protiv FMP-a u prvoj finalnoj utakmici Superlige Srbije, rezultatom 94:70 (29:16, 24:12, 20:21, 21:21);

Pred 4000 gledalaca u dvorani „Aleksandar Nikolić“ najefikasniji u ekipi Crvene zvezde Meridianbet bio je Luka Mitrović sa 21.poenom.

Crveno belima je ovo bio prvi meč posle skoro 20 dana pauze (poslednji meč odigrali su 23.maja u polufinalu ABA lige protiv ekipe Budućnosti), a otvorili su ga sjajnom prvom četvrtinom nakon koje je rezultat bio 29:16.

Naš tim je još snažnije ušao u nastavk utakmice, a ekipe je predvodio već pomenuti Luka Mitrović, pa su crveno-beli poveli na poluvremenu sa nedostižnih 55:28.

Drugo poluvreme igrači Crvene zvezde i FMP-a otvorili su nešto manje efikasno, pa smo tako u prva četiri minuta videli samo jedan koš. Ipak naša ekipa je bila ubedljiva do kraja meča i održavala prednost u sjajnoj atmosferi u dvorani Aleksandar Nikolić i uz veliku podršku „Delija“ sa tribina.

U mladoj ekipi FMP najefikasniji je bio i najiskusniji Ebuka Izundu sa 11 poena.

Jedinu brigu nakon ovog meča predstavlja povreda Luke Vildoze koji je bio primoran da izađe iz igre zbog povrede prepone, a eventualni stepen i težinu te povrede odrediće naknadni lekarski pregled.

CRVENA ZVEZDA – FMP 94:70
(29:16, 24:12, 20:21, 21:21)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (4000 gledalaca)

Crvena zvezda: Kampaco 10, Lazić, Martin 8, Nedović 13, Petrušev 11, Vildoza 5, Lazarević, Mitrović 21, Dobrić 8, Ilić 8, Marković 2, Bentil 8

FMP: Mur 8, Stepanović 8, Šaranović 9, Matović 5, Izundu 11, Bič 4, Pavićević 8, Todorić, Simović 10, Vuković 7, Dženkins

Trener KK FMP Nenad Stefanović
“Veliko iskustvo za naše mlade momke. Zvezda dolazi iz velike pauze, mi iz velikog broja utakmica. Videli su kako je igrati protiv evroligaške ekipe, ali pokušaćemo da se oporavimo i pružimo kontinuiraniji otpor u sledećoj utakmici“.

Trener KK Crvena zvezda Meridianbet Duško Ivanović:
“Posle jedne male “predsezone” ponovo smo počeli da igramo, što je bilo malo čudno svima. Ova i ova sledeća utakmica će nam dobro doći da podignemo formu, igrači su u tom periodu radili maksimalno dobro. Zadovoljan sam i agresivnošću i angažmanom ekipe na ovoj utakmici” rekao je Ivanović.

Crvena zvezda će imati priliku već u sledećoj utakmici da osvoji i odbrani trofej srpske košarkaške lige, i dođe do 23.titule prvaka države. Druga utakmica će biti na programu u nedelju u dvorani FMP u Železniku, od 12 časova.

MZT Skopje Aerodrom 87 : 74 Cibona
Zadar 78 : 88 Partizan Mozzart Bet
Igokea m:tel 75 : 74 SC Derby
FMP Meridian 101 : 76 Mornar Barsko zlato
Cedevita Olimpija 85 : 70 Mega MIS
Budućnost VOLI 85 : 87 Borac Mozzart
Crvena zvezda mts 83 : 74 Split