Prvo poluvreme presudilo Zvezdi

Partizan - Crvena zvezda

U "Štark areni" odigran je prvi meč finalne serije ABA lige. Crvena zvezda bez povređenog Luke Vildoze nije uspela da se odupre Partizanu, Parni valjak je pobedio 88:80.

Na kraju ne toliko velika razlika koliko je igra crno-belih bila ubedljiva, naročito u prvom poluvremenu kada je stvorena zaliha za nastavak meča.

Naredni meč se igra za dva dana, na istom mestu, opet je domaćin Partizan. Meč je pratilo 18.324 navijača, što je novi rekord ABA lige.

Partizan je posle tri minuta došao na domak dvocifrene vrednosti posle trojke Nanelija (13:4).

Dva minuta pre prve pauze među četvrtinama Parni valjak je došao do maksimalnih +13 nakon poena Lesora.

Trojkom Anđušića sredinom drugog kvartala Partizan je došao do +17 (42:25). Nekako je sve delovalo da ide lako za crno-bele.

Minut kasnije posle poena Ledeja došlo se i do +20 (47:27). Razlika se zadržala do poluvremena (56:36).

U Partizanu Ledej 20 poena, kod Zvezde Kampaco šest.

Za pet minuta treće četvrtine Zvezda je prišla na -12 (49:61).

Partizan se vraćao na +17, Zvezda spuštala na -10, ali se sa skorom 73:61 ušlo u poslednju deonicu.

Zvezda je u poslednjem kvartaku krckala prednost Partizana. Tri i po minuta pre kraja došla do -6 (77:83), ali više od toga nije mogla.

Naredni meč igra se za dva dana na istom mestu u 20. časova.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19)

Beograd - Dvorana: Štark arena. Gledalaca: 18.324. Sudije: Saša Pukl, Josip Radojković, Milan Nedović.

PARTIZAN: Ledej 24, Avramović, Koprivica, Panter 19, Smailagić 11, Papapetru 1, Eksum 8, Naneli 3, Lesor 9, Trifunović, Anđušić 5, Madar 8. Trener: Želimir Obradović.

CRRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Kampaco 15, Mitrović 4, Lazić, Martin 4, Dobrić 17, Ivanović, Ilić 4, Nedović 10, Marković 3, Petrušev 11, Bentil 10. Trener: Duško Ivanović.

FINALNA SERIJA ABA LIGE

1. meč (13. jun): Partizan – Crvena zvezda 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19) - 1:0 u seriji

2. meč (15. jun): Partizan – Crvena zvezda u 20

3. meč (18. jun): Crvena zvezda – Partizan u 20.30

4. meč (20jun): Crvena zvezda – Partizan (eventualno)

5. meč (22jun): Partizan – Crvena zvezda (eventualno)