Photo: Donat Zadar
Kada se spomene Hajduk, on je zasigurno jedan od simbola hrvatskog fudbala i jedan od najvećih klubova sa ovih prostora, međutim ovoga puta priča se odnosi na ženski fudbalski klub koji je jedna od glavnih priča za budućnost fudbala u Hrvatskoj.
Tim koji sa klupe predvodi Tamara Benković je u svojoj prvoj istorijskoj sezoni pod okriljem Hajduka završio na petoj poziciji na tabeli prethodnu sezoni, ali apetiti i ambicije hajdučica su porasle i ove godine će sigurno igrati značajniju ulogu u prvenstvu nego što je to bilo prošle godine.
To govori i ovaj prelazni rok, gdje su već angažovali dva velika pojačanja. Riječ je o Tei Pedić, koja se vraća u Hrvatsku nakon što je jednu sezonu igrala u Bosni i Hercegovini za Eminu Mostar, a pored nje kao do sada najveće pojačanje koje je angažovano u ovom prelaznom roku potpis na ugovor sa Hajdukom stavila je Stephanie Bukovec, kanađanka koja ima hrvatski pasoš i koja nastupa za reprezentaciju Hrvatske.
Bukovec je jedna od najboljih, ako ne i najbolji golman u Hrvatskoj, pa je Hajduk tako zatvorio posljednju liniju, ali kako ekskluzivno SportDC saznaje, to neće biti kraj njihovim pojačanjima i imaju u planu da dovedu još najmanje tri fudbalerke.
| Emina | 3 : 0 | Leotar |
| SFK 2000 | 4 : 0 | Radnik Bumerang |
| Spartak 2013 | 2 : 2 | Fortuna |
| Libero | 1 : 3 | Iskra |
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
| 1 | SFK 2000 | 11 | 10 | 1 | 0 | 31 | |
| 2 | Emina | 11 | 8 | 1 | 2 | 25 | |
| 3 | Radnik Bumerang | 11 | 7 | 1 | 3 | 22 | |
| 4 | Leotar | 11 | 6 | 1 | 4 | 19 | |
| 5 | Iskra | 11 | 4 | 3 | 4 | 15 | |
| 6 | Libero | 11 | 3 | 0 | 8 | 9 | |
| 7 | Spartak 2013 | 11 | 1 | 1 | 9 | 4 | |
| 8 | Fortuna | 11 | 0 | 2 | 9 | 2 | |